Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Proč si nechat vyrobit saunu na míru?

V současné době je o sauny obrovský zájem, protože saunování jako takové má blahodárný vliv na lidský organismus. Slouží k celkové detoxikaci organismu i jako prevence respiračních onemocnění. Pomáhá lépe zvládat stres, prohřívá klouby i svaly a přispívá také k mladší a pevnější pokožce. Pokud si chcete pořídit saunu domů, máte na výběr hned z několika variant.

V první řadě byste se měli rozhodnout, kde by taková sauna měla stát. Velice atraktivní jsou finské sauny na míru, které se vyrábí v různých rozměrech a rozmanitých tvarech. Používá se vysoce kvalitní dřevo a samotný design je působivý. Sauna na míru se tak stane i jakýmsi designovým doplňkem interiéru.

Jaké druhy saun existují?

Ujasněte si, kolik peněz jste ochotni do sauny investovat. Jestliže máte rozpočet poměrně velký, zaujmou vás jednoznačně luxusní sauny, v nichž se budete cítit opravdu příjemně. Vybavit si je navíc můžete dekoracemi a romantickým osvětlením. Propracované jsou do nejmenších detailů.

Ve finské sauně teplo produkuje buď elektrické topidlo, jehož obsluha je jednoduchá a bezstarostná, nebo tradiční kamna na dřevo. Počítejte však s tím, že kamna vyžadují více údržby, ovšem na druhou stranu vtisknou sauně punc ojedinělosti.

Kromě suché sauny se nabízí ještě infrasauny. Uvnitř infrasauny je teplota mnohem nižší než u sauny finské, a proto člověk v sauně vydrží i delší dobu bez přestávek. Zapomenout nesmíme ani na parní sauny, jež jsou vhodné pro jedince, kteří nezvládají příliš velké horko. Parní sauna je vhodná pro lidi s chronickou rýmou či zánětem nosohltanu.

Kdo sauny vyrábí?

Ať už máte zájem o atypické sauny, nebo vestavěné sauny na míru, obraťte se na společnost Finská sauna – Horavia s.r.o., která vám dokáže navrhnout řešení podle vašich představ. Poskytuje záruku až 5 let na vybrané zboží.

O autorovi

angelo