Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Sprcha jako relax? Vybírejte tu správnou hlavici!

Sprcha je efektivnější než koupel – když v ní nesedíte hodinu. Ušetříte díky tomu spoustu vody a navíc je pro mnohé sprchování lepší než koupel. Ona taková vana jistě má něco do sebe, ale i sprcha může mít relaxační účinky. Chce to jen vybírat tu správnou sprchovou hlavici. A úspěch je zaručen!

Výběr není radno podcenit

Různé proudy vody nabízejí různé typy. Hlavové nástavce přinášejí širší záběr a ty ruční nástavce zase přinesou různé proudy vody. Stačí si jen vybrat takový, který vyhovuje vám i vašim potřebám. Díky správně zvolenému typu sprchové hlavice zažijete i vy ve sprše relax.

Ruční sprcha

Jde asi o nejčastější typ sprchy, má jí doma snad každý. Chcete-li vyměnit tu starou za novou, pak klidně můžete. Jde to velmi snadno. Pro výběr v obchodě raději zkontrolujte jakou velikost závitů má vaše sprcha. Běžně to bývá půl palcový závit, ale pro jistotu to zkontrolujte. Nové hlavice sprch nabízejí spoustu nových možností, takže při výběru nesáhněte po první, kterou vidíte.

Taková ruční sprcha může mít kromě klasického proudu vody, který se nazývá déšť, může mít silný proud, jemné perlení, vodní mlhu a mnoho dalších. Nebojíte-li se investice, pak vyberte takové sprchové hlavice, které mají hned několik funkcí a přinesou kromě osvěžení také relax nebo prokrvení pokožky.

Vsaďte na úsporu

Některé ruční sprchy mají nastavitelný průtok vody, takže namísto patnácti a více litrů za minutu, které běžnou sprchou protékají, si můžete nastavit jen osm litrů. Takový air systém, kdy se do sprchy přidává voda také není k zahození. Proud vody je tak měkčí a jemnější a ještě spoříte.

Takové sprchy se vyrábí z plastu s chromovaným povrchem, trysky jsou povětšinou ze silikonu. Jednoduše je při údržbě otřete a tím odstraníte také vodní kámen. A užít si relaxační sprchu tak bude jednoduché!

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář