Tipy, rady, návody

Kouzelné vánoční osvětlení do našich domovů


Vánoce patří v naší zemi mezi nejdůležitější duchovní svátky, které spojují lidi všech věkových kategorií a společenských vrstev. Pokud se zeptáte některého z našich spoluobčanů, bez čeho je pro něj obtížné si představit vánoční svátky, jedno z prvních na seznamu je kouzelné vánoční osvětlení. Tyto šumivé světla vytvářejí sváteční náladu a jsou obdivovány všemi bez výjimky. Ale jak správně zvolit vánoční osvětlení vhodné pro dům nebo zahradu? Jaké dekorace jsou spolehlivější? Jak ušetřit peníze na nákup nového dekorace?

Jaké vánoční osvětlení zakoupit?

Jen skvostné vánoční osvětlení a dekorace nám udělají velkou radost. Mnozí uživatelé si stále myslí, že trh nabízí jen světelné vánoční řetězy obsypané několika desítkami nebo stovkami „klasických“ žárovek. Ve skutečnosti existuje ohromné množství druhů elektrických vánočních ozdob: závěsy, sítě, lanové světla, kliplayt, beltlayt, rampouchy, LED …, v různých názvech a charakteristikách, které nejsou tak snadno pochopitelné. Jakými kritérii jsou girlandy klasifikovány a jaká výzdoba je preferována?

Proč zvolit LED vánoční osvětlení?

Klasický světelný zdroj sestává s mini a mikro žároveček. Stále populární jsou světelné řetězy skládající se z mnoha malých světel. Vyznačují se velmi malou cenou, jsou krásné a vytvářejí útulné prostředí. Ovšem jsou křehké, energeticky náročné s extrémně krátkodobou životností, takže postupně tento druh upadá z popředí zájmů uživatelů. LED vánoční řatězy (LED girlandy) nahradily tradiční ozdoby s žárovkami a v současné době jsou nejoblíbenějším druhem.

Jsou dražší než klasické vánoční osvětlení, ale překonávají je najednou v mnoha parametrech:

  • dlouhá životnost – až 20 000-100 000 hodin, v závislosti na kvalitě a provozních podmínkách;
  • síla – LED diody jsou pevnější, hned se nepoškodí;
  • jas, příjemné pro oko;
  • bezpečnost – LED diody nezhoršují životní prostředí;
  • ekonomické – ve srovnání s žárovkami, LED diody spotřebovávají desetkrát méně elektřiny;
  • odolnost vůči vlhkosti.

 

Vánoční výzdoba inspirace!

 

 

O autorovi

angelo

Zanechte komentář