Bydlení Tipy, rady, návody Zajímavé

I sektorové kuchyně jsou moderní a designově zajímavé

Pokud se pouštíte do rekonstrukce kuchyně, staví se před vás jedna důležitá otázka. Chcete investovat do řešení na míru, nebo si vystačíte se se sektorovou kuchyní? Současný trh je rozmanitý a nabízí vskutku působivé sektorové varianty, které naplní jak kvalitativní, tak i estetické nároky.

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že kuchyň je srdcem domova, zejména pokud je součástí obývacího prostoru. Zařizování byste tak neměli odfláknout, ba naopak se zaměřte na to, aby kuchyňská linka ladila s ostatními prvky v místnosti. Výroba na míru je poměrně nákladnou záležitostí, často dosahuje několika set tisíc korun. Jestliže máte omezený rozpočet, nadchnou vás i sektorové kuchyně.

Výhody sektorové kuchyně

Sektorová kuchyň je variabilní, navíc se skládá jako stavebnice. Zohlednit však musíte prostorové možnosti místnosti, rozmístění instalatérského potrubí, a hlavně svůj vkus. Sektorové kuchyně jsou cenově dostupné a vhodné jsou do bytových jednotek, ale i velkých rodinných domů. Její součástí jsou prostorné kuchyňské skříňky a pro výrobu se používají odolné materiály.

Co se vzhledu týče, tak i na sektorových kuchyních si nechávají studia záležet. Zatímco někomu se více zamlouvají bílé dřevěné linky, jinému zase provedení v lesku, které zapadne i do minimalistického interiéru. Jsou připraveny i modely pro nadšence do rustikálního stylu.

Kdo nabízí sektorové kuchyně?

Jedním z výrobců je kuchyňské studio GABON, které vzniklo už v roce 1992. Zpočátku se zaměřovalo i na výrobu nábytku. O šest let později se však začalo specializovat výhradně na kuchyňské linky. V současné době představuje jednoho z největších dodavatelů kuchyní pro Jihomoravský kraj, především ale pro Brno. Působí však i v dalších částech České republiky. Kuchyně od společnosti GABON si vás podmaní designem, moderním zpracováním, ale také cenou.

O autorovi

angelo