Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zahrada Zajímavé

Vnitřní, nebo venkovní krb? Obojí má svoje velké kouzlo!

Autor angelo

Ačkoliv moderní interiéry už naprostou většinu tradičních prvků dokázaly postupně vyštípat z hlavního designu, tak stále najdeme některé, kterých se rozhodně nehodlají vzdávat. Typickým příkladem mohou být právě krby a kamna.

Konec konců je přeci jen pravda, že si v domácnosti nedokážeme představit moc tradičnějších a romantičtějších míst a druhů výbavy, než jsou právě krbová kamna. Užívat si je ale můžeme v mnohem větší množství provedení než jenom jako domácí. Dokonce i venkovní krby mají stále svoji velkou tradici.

Tradiční domácí krbová kamna

V domácnostech jsou krbová kamna součástí elegantního designu už opravdu dlouhé a dlouhé roky. Proto rozhodně najdou svoje upotřebení také v moderních domácnostech. V tomto případě je ale potřeba přidat i fakt, že se stávají velice oblíbeným designovým prvkem. Opravdu nejkrásnější krbová kamna většinou potkáme především z rukou skandinávských výrobců, kde je tato tradice stále živá jak v původních, tak i moderních domech.

V domácnosti je ale potřeba počítat s tím, že jsou samotná kamna jenom začátkem celého systému. Mnozí si totiž občas dokáží včas uvědomit, že mimo jiné krbová kamna potřebují také kvalitní odvod v podobě dobrého komínu. Přesně proto jsou také často krbová kamna přehlížená nebo se do jejich stavby mnohdy lidé nepustí. Existují ale rozhodně velice rychlá a kvalitní řešení, která vám ušetří spoustu peněz i času při výstavbě. Typickým příkladem mohou být prefabrikované komíny, které se na místo stavby dávají v již připraveném stavu a jako skládačka se později pouze kompletují.

Romantické venkovní krby

Zahradní krby jsou oproti těm domácím velice rozdílné. Většinou je najdete spíše s otevřeným vstupem, a navíc mají mnohem jednodušší a často i příjemnější design. Stát mohou jak u stavby, tak i volně v prostoru, což přidává spoustu možností jejich zpracování a nastavení. Kvalitní zahradní krby navíc mnohdy nabízí i možnost přípravy oblíbených pokrmů, což je další velké plus do již tak širokého seznamu důvodů, proč se je rozhodně vyplatí pořídit.

O autorovi

angelo