Tipy, rady, návody

Zlato je skvělou investicí

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč zrovna zlato?

Na tuto otázku není složitá odpověď. Žlutý kov je pro investory tak oblíbený, protože jeho cena neustále roste. Navíc zlato má tu výhodu, že ho nezničí vítr ani se na něm nepodepíše povodeň. Maximálně může být ukradeno, pokud si ho člověk dostatečně dobře nehlídá.

Zlato je zajímavé také tím, že ho negativně neovlivňují žádné klimatické, ekonomické ani politické krize. Právě naopak. Během nich se jeho hodnota ještě zvyšuje, jelikož po něm automaticky vyšší poptávka. Kdo tedy chce ochránit svůj majetek proti inflaci, měl by nakoupit právě zlato.

Ne každý druh zlata se však k tomu hodí. Šperky, virtuální zlato nebo akcie zlatých dolů nejsou zrovna zajímavé investice. Mnohem rozumnější je nakoupit slitky, popřípadě mince.

Obojí není problém sehnat i u nás. Mince se dokonce v Česku také vyrábí. Slitky ovšem pocházejí z ciziny, typicky ze Švýcarska.

O autorovi

angelo