Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

4 výhody tepelných čerpadel pro rodinné domy i průmysl

Přemýšlíte nad systémem vytápění pro rodinný dům nebo průmyslovou budovu? Vhodným řešením mohou být právě tepelná čerpadla, která nabízí velkou výkonnost a zároveň představují úsporné a cenově zajímavé řešení. V článku najdete 4 výhody tepelných čerpadel.

Nižší účty za energie

Pokud se rozhodnete pro tepelná čerpadla pro rodinné domy, spočívá hlavní výhoda v úspoře za energie na vytápění. To se může na pravidelném vyúčtování projevit až rozdílem 75 % směrem dolů, což jsou výrazně nižší náklady. Nízké nároky na provoz jsou totiž v podstatě nezávislé na aktuálních cenách energií, které se neustále zdražují.

Šetrné k životnímu prostředí

Kvalitní tepelná čerpadla pro průmysl jsou správným řešením i v případě, kdy chcete zapracovat na ekologické odpovědnosti a snížit dopady na životní prostředí. Výsledná účinnost tohoto druhu vytápění je totiž vyšší v porovnání s pevnými palivy nebo topením na plyn. I to může být důvodem, proč se rozhodnout právě pro tuto technologii.

Tichý provoz

Přítomnost tepelného čerpadla MasterTherm ani nepoznáte díky maximálně tichému provozu. Unikátní zpracování s využitím kvalitního ventilátoru se postará o komfort a zároveň spolehlivé fungování. Na tepelné čerpadlo je tak díky dlouhé životnosti poskytována záruka 7 let. Příjemným bonusem je i moderní ovládání s pomocí online prostředí, kde vidíte aktuální stav tepelného čerpadla a můžete upravovat nastavení podle potřeb.

Návratnost investice

Při pořízení tepelného čerpadla můžete využít některé zajímavé dotační programy, což výrazně urychlí a zlepší návratnost celé této investice. I bez využití dotace se však stále jedná o způsob vytápění s nízkými měsíčními náklady, které se v konečném součtu stanou značně výhodnější v porovnání s běžnou variantou vytápění pomocí kotle.

O autorovi

angelo