Tipy, rady, návody Zajímavé

Domácí pracovnu využívá stále více lidí. Jaký kancelářský nábytek v ní nesmí chybět?

V posledních měsících značná část lidí přesunula svoji pracovní činnost z kanceláří firem domů. Zavinila to zejména aktuální situace kolem pandemie nového koronaviru. A dá se očekávat, že mnozí z vás z domova budou pracovat i nadále. K tomu je ale nutné si některou z místností ve vaší domácnosti patřičně vybavit, abyste zde měli vhodné podmínky. Jaký kancelářský nábytek nesmí v domácí pracovně chybět?

Kancelářský stůl

Základem je samozřejmě kvalitní a dostatečně prostorný pracovní stůl. Záleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici. V menším pokoji se uplatní spíše rohový kancelářský stůl, u větších místností jsou pak možnosti bohatší. V každém případě si při volbě stolu dávejte pozor na výšku pracovní plochy, jež má být alespoň 65 – 70 centimetrů nad úrovní podlahy. Člověk běžného vzrůstu pak nemá problém s umístěním nohou tak, aby nemusely být nějakým způsobem při sezení skrčené.

Kancelářský stůl má mít kromě jiného také několik přihrádek a zásuvek, abyste měli kam ukládat dokumenty, propisky a další potřeby, jež běžně při kancelářském způsobu práce využíváte.

Další nábytek

Kromě stolu je vhodné mít v místnosti ještě další kancelářský nábytek. Zejména kancelářská skříň je nezbytným prvkem, neboť v ní máte možnost přehledně skladovat méně používané věci a potřeby. Abyste v nich měli pořádek, je lepší zvolit skříň, jež je dostatečně členitá a strukturovaná. Dalším prvkem je pak menší skříňka či stolek, jenž poslouží například k umístění tiskárny, což je pomůcka, která se vám i v domácí pracovně bude jistě náramně hodit.

Nábytku v domácí pracovně nemusí být mnoho, méně je v tomto případě spíše více. Důležitá je hlavně funkčnost místnosti. Dbejte na to, aby byl pokoj dobře odhlučněný, jinak vás při práci mohou rušit zbylí členové domácnosti.

O autorovi

angelo