Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Jak lze nakoupit investiční zlato?

Autor angelo

Finanční gramotnost v ČR postupně roste a většina lidí chápe, že pokud nechtějí přicházet o peníze, nemohou je nechat jen tak pasivně ležet. Je třeba je investovat. Do čeho? Jednou z variant je investiční zlato.

Investiční zlato není příležitostí pouze pro movité investory, ba naopak do něj lze investovat i s pár ušetřenými tisícovkami. A dokonce poměrně jednoduše.

Investiční zlato vás opravdu zajímá? Vydejte se do kamenné prodejny

Jestli vás investiční zlato láká nejen z pohledu uložení peněz, ale chcete se o něm něco dozvědět, přijďte se pobavit o investicích přímo do kamenné prodejny. Vyzkoušejte například prodejnu Pražské mincovny v Obecním domě v Praze. Můžete se tam pobavit o různých slitcích a mincích, prodejci vám doporučí, co si máte nakoupit. Pražská mincovna má za sebou dlouholetou historii, prodává vybrané mince a slitky nejvyšší ryzosti. Kromě prodeje investiční zlato samozřejmě i vykupuje.

Nemáte čas se investicemi zabývat? Nakupte online

Pokud je vaším cílem prostě jen bezpečně uložit peníze a nemáte příliš času se investicemi zabývat, nakupte pohodlně online. Otevřete si e-shop www.zlate-mince.cz, vyberte mince či slitky a objednejte si je až domů. E-shop prodává investiční zlato, zlaté mince ČNB a numismatiky od Pražské mincovny malým i korporátním investorům. Vy se zajímejte o kategorii investiční zlato. Obyčejné mince nejsou pro uložení peněz vhodné, respektive také je lze chápat jako investici, avšak jde zase o jiný typ – platíte totiž nejen za samotné zlato, nýbrž i za sběratelskou hodnotu mincí.

Tip: Doporučujeme pořídit si také trezor, ať se vám zlato neválí doma jen tak v šuplíku.

Ideální je nějaký čas sledovat vývoj ceny zlata a nakoupit ve chvíli, kdy se objeví krátkodobý pokles ceny. K tomu samozřejmě dochází, i když z dlouhodobého hlediska hodnota zlata roste. Jde o ceněnou komoditu, jež bude zcela jistě ceněná i do budoucna.

O autorovi

angelo