Tipy, rady, návody Zajímavé

Jak využít pěnu na holení? Budete se divit!

Autor Makawiel

Pěnu na holení zná každý a má své místo, jak jinak, než v koupelně. Věděli jste o tom, že může mít i jiné využití? Pojďte si přečíst jaké, některé rady vás mile překvapí a obohatí. Nemusíte utrácet majlant za domácnost, stačí se jen zamyslet a dát šanci pěně na holení!

Nosíte brýle? S pěnou na holení se nebudou mlžit

Jeden z novodobějších fíglů, ale proč ho nezkusit? Pěna na holení sice nahradí speciální ubrousky jen z části, ale je o dost levnějším způsobem, jak dosáhnout podobného účinku. Nastříkejte jí na papírový kapesník a otřete skla brýlí. Nebudou se vám zamlžovat, na stejném principu tak můžete otřít i zrcadla v koupelně. S tím rozdílem, že na větší plochu, bude lepší použít suchý hadřík.

Navrácení lesku šperkům

Do dlaní si dejte trochu pěny na holení, šperky v ní „vykoupejte“ a vyčistěte starým zubním kartáčkem. Budou zase zářit jako nová desetikoruna. Když pěnu na holení nanesete na vodovodní baterie, ale třeba i poličky, setřete něčím do sucha, uvidíte rozdíl. Koho trápí skvrny od zaschlých kapek ve sprchovém koutu, opět stačí použít pěnu na holení. Výsledky jsou perfektní.

Čistý koberec

Nečistoty v koberci jsou kolikrát tak zažrané, že s tím nejde nic moc dělat. Když na skvrnu na koberci nastříkáte pěnu na holení, tak jí pak stačí setřít vlhkou houbičkou. Nechte ovšem pár hodin působit, ať se uvolní z vláken koberce. Potom ho vysajte a odmění se vám vzhledem novoty.

Špinavá trouba

Každá hospodyňka se potýká se znečištěnou troubou, ta mastnota a zbytky jídla jsou opravdu nepěkné. Na připečená místa nastříkejte pěnu na holení a nebojte se dát větší vrstvu. Potom už jen vydrbejte houbičkou na nádobí.

Fleky na oblečení

Potřísnili jste se pitím nebo jídlem? Než prádlo strčíte do pračky, zkuste na něj nanést pěnu na holení. Nechte chvíli stranou a pak dejte prát.

Vrzající dveře

Ano, i na to je pěna na holení skvělá. Nefunguje sice jako dlouhodobý prostředek, ale když nemáte nic jiného po ruce, na chvíli je od skřípotu klid.

O autorovi

Makawiel