Komerční články Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody Zajímavé

Jeřáby jsou nenahraditelné i ve výrobě

Autor angelo

Ve výrobním průmyslu jsou jeřáby velice důležitými pomocníky, přičemž současný trh nabízí hned několik různých modelů. Záleží především na tom, co od takového stroje očekáváte, protože někdy jsou lepší mostové jeřáby, jindy zase naopak portálové. V následujících řádcích vám představíme, s jakými druhy jeřábů se setkáte a na koho se v daném segmentu obrátit.

Jaké druhy jeřábů existují?

Velice žádané jsou mostové jeřáby, které jsou charakteristické robustní konstrukcí. Mostový jeřáb je sestaven tak, že projíždí celým prostorem haly, přičemž jeřábové dráhy se nachází nad výrobními prostředky. Další skupinu tvoří portálové jeřáby, jež nachází uplatnění tam, kde není možné použít mostovou variantu.

Pokud sháníte spíše menší provedení jeřábu, zvolte konzolové jeřáby, neboť nejsou tak náročné na prostor. Sloupové jeřáby se zase využívají ve strojních provozech a věžové jeřáby, jak už samotný název napovídá, jsou vhodné na stavbu pro zdvihání těžkých břemen. Zapomenout nesmíme ani na jeřáby stavební a autojeřáby.

Jeřábové dráhy od profesionálů

Jeřábové dráhy na klíč jsou nenahraditelnými součástmi jeřábů, přičemž výroba jeřábových drah je i v portfoliu společnosti J.O.K. – servis s.r.o. Provádí kromě výroby i rekonstrukce jeřábových drah, případně jejich opravy a prohlídky.

Prohlídky je nezbytné zajistit pravidelné, protože tím prodloužíte i životnost celého systému, navíc zvýšíte bezpečnost na pracovišti. Jakmile se stane nějaká havárie, i v takovém případě je důležitá prohlídka, a to do několika hodin. Uvedená společnost vám mimo jiné dokáže vypracovat i posudky a znalecké prohlídky.

Společnost J.O.K. – servis s.r.o. na tuzemském trhu působí od roku 2008 a za dobu své existence si vybudovala významné postavení. Osmičlenný tým je spolehlivý a vysoce odborný. Více informací najdete na www.jokservis.cz.

O autorovi

angelo