Hobby Komerční články Tipy, rady, návody

Kde koupit svářečky MIG MAG? Klidně online!

Online nakupování je v současné době koronaviru populárnější než kdy dříve. Lidé už se nebojí nakupovat online ani drahé produkty, potažmo stroje. Ani vy se nemusíte obávat, pokud nakupujete od ověřené společnosti. A o jedné takové, jež provozuje e-shop se svářecí technikou, víme.

Firma TR-WLD s.r.o. provozuje e-shop www.centrum-naradi.cz, v němž prodává nejen svářečky MIG MAG, ale i řezáky, tlakové lahve, hořáky a ochranné pomůcky (rukavice, brýle, kukly atd.). Pro svařování se tady vybavíte kompletně, ať už s ním začínáte, nebo jen dokupujete, co vám chybí.

Jak vybrat svářečku online?

V prvé řadě si rozmyslete, jaké materiály vlastně plánujete svařovat. Chystáte-li se na ocel běžných rozměrů, budou vám vyhovovat svářečky MIG-MAG, MMGA či TIG. Pro ty, kdo mají v plánu svařovat hliník nebo slitiny, je určena svařovací technika označena jako TIG/AC/DC, Balance, Duty Cycle, LIFT/HF. Svářecí technika s funkcemi PoP, PULSE, Slope Down, Spray Arc či Short Arc si poradí s problematickými tloušťkami oceli. Pro domácí potřebu jsou každopádně dostačující nejčastěji svářečky MIG-MAG. Podle toho si tedy na webu prodejce najděte odpovídající kategorii.

Dobře čtěte popis konkrétní svářečky

Několik kandidátů si pravděpodobně vyberete podle prvního pohledu a ceny. Pečlivě prozkoumejte jejich technické vlastnosti, jež každý spolehlivý prodejce uvádí v popisku. Jestliže tam uvedené nejsou, poohlédněte se někde jinde, protože tady je něco opravdu špatně.

Svářečky by se obecně neměly vybírat pouze podle maximálního svařovacího proudu. Velmi důležitý je zatěžovatel či výkonová využitelnost, protože svařuje se v desetiminutových cyklech a tento zatěžovatel ukazuje v procentech, kolik minut se může svařovat a kolik se přístroj chladí. Z popisu se tedy dozvíte například, že proudem 130 A lze svařovat nepřetržitě po dobu 10 minut a proudem 160A pouze 60 % času, což je 6 minut.

Neváhejte se ptát na veškeré podrobnosti

Spolehlivý prodejce vše podstatné uvede v popisku. Něco vám tam chybí? Tak zvedněte telefon a zavolejte, případně napište e-mail. Vždy je lepší poradit se s odborníky. Pokud se vám zdá, že svému zboží moc nerozumějí, opět nakupte raději jinde. Třeba zmiňovaná třebíčská firma kromě prodeje nabízí i pozáruční servis a opravy svářecí techniky, což je důkaz profesionality. Od takové firmy se určitě nemusíte bát nakoupit ani online.

O autorovi

angelo