Bydlení Komerční články

Kdy pořídíte klimatizaci nejlevněji? Právě teď

S koncem léta už vás ani nenapadne přemýšlet nad pořízením klimatizace, s tím, že počkáte na příchod letních veder? Takhle uvažuje většina lidí, kdy pak zařízení pořizuje ve shonu a za několikanásobně vyšší ceny. Pokud uvažujete nad pořízením klimatizace, neváhejte. Teď ušetříte i několik tisíc.
„Každoročně pozorujeme zvýšení cen od dodavatelů. Zdražení je v rámci několika procent, což se samozřejmě projeví i na ceně pro koncové zákazníky. Letošní rok byl náročnější i kvůli dopadům celosvětové pandemie koronaviru. Výrazně podražily plastové komponenty až o 40 %, dražší je ocel, měď. Evropské ceny značně ovlivňuje čínský trh, kdy se zvedla cena lodní kontejnerové dopravy až trojnásobně,“ vysvětlil nárůst cen Martin Mrajca, ředitel společnosti 81 klima.
Toto zdražení se bohužel dotklo i cen ve střední Evropě. Je tedy možné i v této situaci na pořízení klimatizace ušetřit? Ano, stačí si ji pořídit nyní. Mimosezonu nabízíme výhodné akce, kdy mohou zákazníci na pořízení ušetřit i několik tisíc korun. „Nabízíme klimatizace s výraznou slevou i kvůli uvolnění skladových prostor pro nové typy klimatizačních jednotek. Není proto výjimkou, že ceny klesnou o 5 až 10 tisíc. Což je pro každou domácnost znatelná úspora financí,“ doplnil Mrajca.
Další nespornou výhodou, proč řešit instalaci na podzim, je rychlost dodání. Zatímco nyní jsme schopni klimatizaci dodat a nainstalovat do čtrnácti dnů i rychleji, v létě se tato doba výrazně prodlužuje. Technik na zaměření klimatizace k vám nyní také dorazí do několika dnů, v létě si na něj počkáte klidně i týden a déle.

Modern interior with air conditioning 3D rendering illustration

Bojíte se, že s pořízením klimatizace si pořídíte nevzhledný prvek interiéru? Opak je pravdou. Dnešní klimatizace nabízí mnohem více než jen samotné chlazení. Mají řadu funkcí, například dnes žádanou ionizaci vzduchu ale modernizace se dočkal i vzhled. Nástěnná klimatizace v domácnosti nepřekáží, má úsporný provoz, pomocí lamel lze nastavit proudění vzduchu a doplnit tak celý interiér.
Většina z nás má zkušenost s takzvanou mobilní klimatizační jednotkou. „Oproti nástěnným jednotkám nejsou ty mobilní zdaleka tak účinné, mají vysokou hlučnost a v interiéru mohou překážet,“ popsal rozdíly Mrajca. Další nevýhodou mobilní klimatizace je ve většině případech nutnost vývodu vzduchu pomocí hadice, která vede přivřeným oknem. Jednou z variant je také vytvoření otvoru v okenní tabuli. Na toto řešení si dejte pozor, okno tím znehodnotíte a výrazně stoupá riziko promrzání.
Dalším výhodným bonusem, který v zimě oceníte, je funkce topení. Klimatizace zvládnou topit rychle, efektivně a v porovnání s elektrickými přímotopy i levně. Ohřátí vzduchu se projeví téměř okamžitě. Při příchodu do chladné místnosti si jediným kliknutím zajistíte teplo do pár minut. Místnosti navíc můžete vytápět selektivně – v každé místnosti lze mít jinou teplotu, nebo mít zapnuté zařízení jenom tam, kde se právě nacházíte.
Pokud přemýšlíte nad pořízením klimatizace, na nic nečekejte. V této době ušetříte při jejím pořízení a můžete vyzkoušet i funkci topení, kdy můžete ušetřit další peníze. Navíc si vyčistíte vzduch od bakterií, virů i pylových částic v době chřipek a alergií.

O autorovi

angelo