Komerční články Tipy, rady, návody

Malé zdroje MEAN WELL 750/1000 W ideální volbou pro náročné podmínky

Nejčastější hrozbou v aplikacích s prašným prostředím je porucha ventilátoru napájecího zdroje. Na trhu přitom nenajdete mnoho produktů, které by tyto poruchy co nejvíce eliminovali. Navíc, je-li vstupním požadavkem při návrhu aplikace zdroj s bezhlučným provozem a nízkým profilem, pak se o to více nabídka ztenčí. Přidáte-li k tomu ještě shodu konstrukce zdroje s normou pro domácí umístění, vyjdou vám jako vítěz produkty značky MEAN WELL. Zdroje meanwell přichází s novými bezventilátorovými spínacími zdroji řady UHP.

Zdroje MEAN WELL UHP využívají speciální silikonový ochranný povlak interních prvků. Díky tomu se zmíněné zdroje stali určujícím standardem v kategorii pasivně chlazeného napájení na trhu.

Rok po uvedení této řady na světový trh, kdy společnost MEAN WELL představila modely UHP-200/350/500, představují vývojáři další modely, a to s výkonem 750 W a 1000 W. Předešlé modely si získali své zákazníky absencí ventilátorů a výbornou ochrannou prvků silikonovým povlakem, jelikož bez tohoto opatření jsou jakékoliv zdroje v prašných podmínkách o to více náchylné k jakýmkoliv poruchám. Především u poruchy chlazení pro napájecí soustavu mohou být důsledky citelné.

Použití zdroje MEAN WELL UHP oceníte také v místech s horším přístupem pro údržbu. Můžete tak ušetřit prostředky na monitorování ventilace, navíc eliminujete riziko vzniku požáru následkem poruchy chlazení. Dalším skvělým faktorem těchto napájecích zdrojů je ticho, které produkují. Absence motorků ventilace umožňuje UHP umístění i v prostorách, kde je třeba absolutního ticha.

V naší nabídce naleznete zdroje meanwell UHP-750/1000 s výstupnými hodnotami 12, 24, 34 a 48 V. Možností pro montáž je hned několik. Jednou z nich může být kovová podložka o rozměrech 450 ¬× 450 × 3 mm. V případě nedostatku prostoru lze zmíněné zdroje stále zatěžovat až do 70% vlastního výkonu. Toho může dosáhnout především díky 96% účinnosti i svému konstrukčnímu provedení.

Zaměříme-li se podrobněji na nejsilnější zdroj z řady UHP zjistíme, že tento zdroj je oproti ostatním vybaven programovatelností napěťové hladiny výstupu (PV) a limitu vstupního proudu (PC). Pomocí stejnosměrného řídícího signálu lze snadno měnit výstupní napětí, a to v rozmezí 50 až 120 %. Stejným způsobem lze nastavit i maximální výstupní proud zdroje, a to od 20 do 100 %. Zdroj MEAN WELL UHP-1000 využijete k napájení různých aplikací v procesech zahoření, nabíjecích stanicích nebo laserových systémech.

Všechny napájecí zdroje modelové řady UHP splňují normu EN 60335-1, která se vztahuje na elektrická zařízení v domácnostech. To přeci jen není u výkonnostně podobných zdrojů zcela běžné. Využití tak najdou ve všech sférách průmyslu, i v dalších oblastech.

Jestliže vás modelová řada MEAN WELL UHP zaujala, můžete si je jednoduše prohlédnout i objednat na internetových stránkách www.e-shop-meanwell.cz. A vaším výběrem vám rádi poradíme.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář