Bydlení

Modrá je dobrá a v bydlení jí neodoláte!

Modrá je dobrá! Tak tuhle větu vám jistě nemusíme opakovat dvakrát. Obecně platí, že každá barva má své vlastnosti, jež na člověka negativně či pozitivně působí, stejně jako platí, že ne každá barva se hodí všude. Co se ale modré týče, v interiéru jí budete odolávat jen stěží! Existuje celá řada odstínů, jež se dají použít a mezi kterými můžete dle vaší libosti vybírat. Věřte nebo ne, ale modrá patří k barvám, které se vám jen tak neokoukají, navíc vyvolává líbivý pocit klidu a bezpečí. Odhoďte předsudky, že modrá je studená, protože toho, kdo s ní umí správně pracovat, dokáže i zahřát! Co říkáte – pustíte si modrou domů?

Modrá do kuchyně? Jasně, proč ne!

Zastáváte názor, že kuchyně má být buď čistě bílá nebo naopak vymalovaná hřejivou barvoujako je například žlutá, oranžová nebo cihlová? Pak vás vyvedeme z mylných představ, neboť i modrá se dá v srdci domova hravě použít! Modrá je barva, která se líbí jak mužům, tak i ženám. Z toho plyne, že se automaticky stává vhodným kandidátem pro místnosti, kde se muži i ženy pravidelně setkávají – a tím místem kuchyně bez debaty je. Zkuste někdy pozornost věnovat maličkostem, pak si určitě všimnete, jak pestrá je na modrém pozadí barva grilovaného masa k nedělnímu obědu…

Modrá koupelna – klasika, která nikdy neomrzí

Když se řekne „modrá v interiéru“, jakou místnost si okamžitě vybavíte? Ano, je to koupelna, neboť právě tato místnost se již několik staletí ladí do modrých odstínů. Není se proto čemu divit, že si lidé tuto kombinaci interiéru a barvy spojili a nyní pro ně představuje jakousi klasiku, na kterou vsadit určitě není chyba, ba naopak trefa do černého. Možná si i vy modrou barvu spojujete s čistotou a vodou, což je jen o důvod navíc, proč si modře vymalovat nebo si pořídit modře laděné doplňky. S modrou koupelnou zkrátka nemůžete udělat chybu. 

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář