Tipy, rady, návody

Nadrozměrný balík neposílejte poštou! Jeho převoz svěřte profesionálům

V podstatě každá zásilka, jež překračuje rozměry standardní zásilky, je považována za zásilku nadrozměrnou. Pokud tedy výška vašeho nákladu převyšuje 2, 2 metry (včetně palety) a součet jeho délky a šířky je větší než 3 metry, musíte jeho transport realizovat ve zvláštním režimu. Ideálně jej svěřit firmě, která se na nadrozměrnou přepravu specializuje. 

Jednou z nich je například renomovaná přepravní společnost FOFR. Ta se totiž přímo specializuje na převoz zásilek, s nimiž byste u konkurence zřejmě nepochodili. Spolu s přepravou nadměrných nákladů se jedná například i o přepravy nebezpečných zásilek v režimu ADR.

Snadná přeprava nadměrných nákladů

Ve FOFRU se zkrátka hned tak něčeho nezaleknou. Převezou vám v podstatě každý náklad, jehož délka nepřesáhne 6 m, objem 8 m³ a hmotnost jedné zásilky 600 kg (hmotnost celého nákladu by neměla být vyšší než 1800 kg). Jedná se v podstatě o limity umožňující převoz zásilky na pozemních komunikacích.

Pošlete nadrozměrný balík i lehkou kusovou zásilku

To však neznamená, že firmě nesmíte svěřit převoz zásilky řádově lehčí a rozměrově menší. Odmítnuti nebudete ani s několikakilogramovým balíkem či jinou kusovou zásilkou. Ty jsou dokonce přepravovány v režimu z domu do domu. Balíček v tomto případě nemusíte nikam vozit, zaměstnanec firmy si jej vyzvedne přímo u vás doma (či v kanceláři). Žádná výzva k vyzvednutí zásilky nebude čekat ani adresáta. I jemu zásilka bude doručena osobně.

Bezpečná nadměrná přeprava

Společnost FOFR samozřejmě disponuje vozidly v perfektním technickém stavu (včetně těch doprovodných) vybavenými moderními navigačními systémy a zaměstnává i profesionály v oboru. Tedy profesionální řidiče, kteří si cestu předem důkladně nastudují a předem jsou obeznámeni s veškerými nástrahami, jež je na cestě mohou potkat, ať již v podobě přemostění či příliš úzkých komunikací. To je předpokladem bezproblémové jízdy a především bezpečného doručení zásilky adresátovi. O to odesílateli, tedy vám, zřejmě půjde především. Více informací najdete přímo na stránkách společnosti www.fofrcz.cz.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář