Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Podkrovní koupelna, oříšek nebo snadno řešitelný úkol?

Máte duši romantika a odjakživa sníte o kouzelné podkrovní koupelně? Chcete být během koupele blízko hvězd? O výhledu z podkrovního okna během horké vany toužíte snad celý život? Plánujete, navrhujte, vybíráte a najednou vás přepadne otázka, kde seženete nábytek a zda se vám do koupelny vejde vše potřebné? Pokud už koupelnu plánujete nebo jste stále ve fázi snění, přečtěte si několik užitečných rad než se do realizace pustíte.

Záleží na každém centimetru

Při plánování podkrovní koupelny bude záležet na každém centimetru více než u jakékoliv jiné koupelny. Rozměr prostoru v cm2 je u podkrovních prostor naprosto vedlejším ukazatelem. Zaměřit pozornost bychom měli na prostor, kde je výška stropu minimálně 2,3 metru. Zde bude hlavní prostor pro pohyb. S ostatními zkosenějšími prostory musíme také velmi rozvážně pracovat. Prostory, kde je výška dostačující, aby nebyla omezující pro výkon činností využijeme pro umístění vany a sprchového koutu. Důležité je přemýšlet i nad umístěním pračky a sušičky, pokud tyto spotřebiče budou součástí koupelny. Nechcete se přece při každém praní či sušení prádla praštit do hlavy. Stěnu bez zkosení je vhodné využít pro umístění umyvadel a zrcadla. V okamžiku, kdy máte tyto hlavní součásti koupelny rozmístěné, je čas plánovat nábytek.

Když nábytek, tak jedině na míru

Pokud toužíte po podkrovní koupelně bude nutné využít nábytek do koupelny na zakázku. V běžných obchodech totiž správně zkosený nábytek, který by vyplnil sebemenší prostor koupelny, prostě nesežene. Koupelnový nábytek na míru navíc zajistí, že vaše koupelna bude mít všechny potřebné funkční vlastnosti.

Využijete služeb profesionálů

Nejvhodnějším postupem pro správné plánování a realizaci podkrovní koupelny je využít služeb profesionálů, kteří se zabývají návrhy a výrobou koupelnové nábytku na míru. Dle společnosti Woodtech, která se zabývá koupelnami na zakázku již několik let, využití služeb profesionálů může zabránit výskytu mnoho chyb a ač se to nezdá, tato služba uspoří zákazníkovi mnoho financí, času i starostí. Opravdový odborník totiž dokáže zákazníkovu představu proměnit do grafického návrhu a pomoci vychytat drobné nedostatky či navrhnout vylepšení. Původní představa po zásahu profesionála a vyslechnutí rad se často naprosto změní a z koupelny se stane maximální funkční prostor plný designových prvků.

Zajímá vás ještě něco dalšího?

Neváhejte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře na webu společnosti Woodtech.

O autorovi

angelo