Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Postřikovače

Aby pěstované rostliny netrpěly pod náporem plísní a parazitů, je třeba je pravidelně postřikovat a tím je udržovat v dobré kondici. To však může být pro mnoho pěstitelů velká potíž. Pokud je třeba takto ošetřit několik hektarů půdy, může nastat problém. Kde vzít kvalitní postřikovač, který efektivně a precizně ulehčí zemědělci práci? Hledět je navíc potřeba také na cenu stroje a na náročnost údržby. V neposlední řadě je třeba zohlednit i finanční otázku. Nikdo nechce do nekonečných oprav dávat hodně peněz.

V prvé řadě je třeba si odpovědět na otázku, jaký typ postřikovačů hledáte. Pro ošetření větších ploch se budou hodit tažené postřikovače, které splňují veškeré požadavky současného, moderního zemědělství. Tyto postřikovače za traktor mají dobře vyřešený, robustní a odolný rám, který má navíc přehledné vedení jíchy od hlavní nádrže až k trysce. Již v základním provedení jsou stroje skvěle vybaveny, takže nemusíte utrácet peníze navíc za potřebné doplňky. Velkou výhodou těchto strojů je jejich uživatelská přívětivost. Jsou jednoduché na ovládání a odvedou precizní, bezpečnou a kvalitní práci.

Samojízdné postřikovače nevyžadují ke svému pohybu traktor, což může být pro mnoho uživatelů výhodou. Stroje mají protiprokluzový systém i hydropneumatické odpružení, což umožňuje jízdu i v náročnějších terénech. Samojízdné postřikovače se vyznačují vysokým výkonem a jednoduchým ovládáním, což zkušeným řidičům umožní práci i v náročnějších podmínkách. Příjemné je také komfortní prostředí v kabině, které stroji dodává hodnotu navíc. Díky poměrně malé hmotnosti strojů se při používání snižuje i spotřeba pohonných hmot. To je sympatické pro malé i větší zemědělce, kteří potřebují hospodařit efektivně.

Hledáte-li kvalitní postřikovače určené pro zemědělské účely, pak zamiřte na stránky www.akp.cz. Pokud v oblasti zemědělských strojů tápete, rádi a zdarma vám poskytnou poradenství, které vám jistě pomůže v rozhodování se, do jakého stroje je dobré investovat.

O autorovi

angelo