Tipy, rady, návody

Rady a tipy, jak se stěhovat s klidem a rozvahou

Autor JanaPK

Stěhování patří k nejméně oblíbeným činnostem, a to hlavně kvůli balení všeho, co jste doposud do své domácnosti nastřádali.

Abyste všechno zvládli a stěhování proběhlo v pohodě, je dobré, abyste začali s plánováním prací s předstihem a hlavně se dobře připravili. Když už známe datum a máme zajištěnou firmu, je čas zajistit si obalový materiál a pustit se do toho nejtěžšího.

Nemilosrdně vyřazujte

Nový byt či dům je vlastně začátek nového života a do něj je lepší si některé staré věci už netahat. Balení před stěhováním je vhodný moment na vytřídění všeho, co se rozbilo, co dosloužilo i toho, co už se nehodí. Zrušte sbírku otlučených hrnků, prázdných flakonů od parfémů i oblečení z kategorie “třeba do toho někdy zhubnu”. Řiďte se pravidlem, které říká, že pokud jste něco nepotřebovali jeden rok, nebudete to potřebovat ani v těch následujících. Samozřejmě tím nemyslíme výbavu na lyže, kterou jste nevyužili, protože nebyl čas vyjet na hory.

Firma vám obaly půjčí

Potřebujete hlavně kartonové krabice různých velikostí. Pokud se stěhujete bez firmy, je dobré si jich zajistit dostatek, poskládáte do nich nádobí, oblečení, hračky, knihy a další nezbytnosti vaší domácnosti.

Už při balení myslete na to, že budete s krabicemi manipulovat a později vybalovat, proto je dobré na každou poznačit, co je v ní zabaleno a do jaké místnosti se bude skládat. Je také vhodné poznačit křehké věci, aby nedošlo při stěhování ke zbytečným škodám.

Na stěhování potřebujete lidi

Chcete vědět, kolik máte skutečných přátel? Oznamte všem,že se stěhujete a potřebujete pomoc. Kdo potvrdí účast, je opravdový kamarád.Dostatek lidí potřebujete nejen v den D na přenášení věcí, je dobré zajistit si pomocníky i na balení a vybalování.

Druhá varianta je stěhování na klíč, kdy se vám o všechno postarají profesionální stěhováci. Vy si můžete klidně na pár dní odjet a vrátit se už rovnou do nového domova, kde budete mít vše na svém místě. Počítejte ovšem, že takovéhle stěhování něco stojí.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář