Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Sítotisk – ekologický potisk textilu

Autor angelo

V současné době je kladen důraz především na ekologické technologie, které nezatěžují životní prostředí. Dokonce i v natolik specifické oblasti, jako je potisk triček, existují ekologické metody. Sítotisk je velice spolehlivá technika používaná v textilním průmyslu desítky let. Pokud máte doma nějaké značkové oblečení, je vysoká pravděpodobnost, že potisky na něm jsou realizovány právě sítotiskem.

Sítotisk se od ostatních technologií výrazně odlišuje, protože se jedná o ruční technologii. Barva se na textil protlačuje skrze síto, což je jakási jemná tkanina upevněna na rámu. Všechno probíhá ručně, takže výsledek je vysoce kvalitní a precizní. Pokud navíc firma nabízející merch na zakázku používá barvy na vodní bázi, stává se ze sítotisku ekologická metoda.

Barvy bez rozpouštědel

Záleží vám na životním prostředí? Preferujete ekologický tisk? V takovém případě se zajímejte vždy o to, jaké barvy společnost používá. Pokud se obrátíte na odborníka MatesArt, máte jistotu ekologických postupů. Používá totiž barvy s certifikací GOTS, v jejichž složení nejsou rozpouštědla, protože jsou založeny na vodní bázi.

Barvy jsou vysoce kvalitní, dokonale se vsáknou do materiálu a drží. Zvládají praní i sušení. Pomyslnou třešničkou na dortu je, že výsledek je příjemný na dotyk. Barvy jsou vhodné k potisku triček, mikin i tašek. Ekologický tisk je možné aplikovat na věci do velikosti 30 × 45 centimetrů a v motivu může být až šest různých barev.

Textil z organické bavlny

V nabídce specialisty MatesArt není jen sítotisk jako takový, ale zajišťuje i potřeby pro sítotisk včetně dodání textilu. Vybrat si můžete trička z tisíce různých variant. Všechna trička mají ekologickou certifikaci, jejich kvalita je ověřená. Vyrábí se z organické bavlny, a tím pádem je výroba takového textilu šetrnější k přírodě.

Je možné vytvořit kolekci textilu se stejným potiskem v různých barvách, ovšem nejedná se o kusovou výrobu na zakázku.

O autorovi

angelo