Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Šnekové dopravníky se používají na obilí i průmyslová hnojiva

Pokud působíte v zemědělském průmyslu a pracujete například s obilím a průmyslovými hnojivy, pravděpodobně řešíte i otázku přepravování a uskladňování tohoto materiálu. V takovém případě vám přijdou vhod šnekové dopravníky, jež se vyrábí v mnoha provedeních. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru, abyste neprohloupili.

Snad nejvíce známý je šnekový dopravník na uhlí, ovšem využití nachází i v ostatních odvětvích. Přepravovat se v něm dají totiž takřka všechny sypké hmoty.

Šnekový dopravník poháněný elektromotorem

Chcete investovat do šnekového dopravníku poháněného elektromotorem? Sáhnout můžete buď po variantě pojízdné, nebo zabudované. Záleží na vašich požadavcích a preferencích. Pojízdný dopravník na uhlí a sypký materiál se instaluje na podvozek s automobilovými pneumatikami, a tak ho můžete bez problémů zapřáhnout za dopravní prostředek. Další možností je šnekový dopravník zabudovaný, jenž je opatřen elektromotorem a klínovými řemeny, respektive šnekovou převodovkou. Skrze takový dopravník se snadno přesunuje obilí, krmivo, ba dokonce i uhlí.

Šnekový dopravník poháněný hydromotorem

Ještě narazíte na modely s hydromotorem, které představují pomocníky při sklizni. Vybrat si můžete, jestli má být výpad do strany, nebo dozadu. Stejně jako předchozí dopravníky s elektromotorem, tak i s hydromotorem mohou být s podvozkem a zabudované. Záleží na tom, k jakému účelu je chcete využívat.

V dané oblastí působí společnost CanAgrocz, v jejíž nabídce najdete například i dopravník na přikládání do automatického kotle. Přímo na webové stránce www.canagro.cz je k dispozici kompletní sortiment dopravníků. V portfoliu nechybí ani další nástroje jako provzdušňovací jehly na obilí, mořičky osiv, čističky obilí a podobně.

O autorovi

angelo