Tipy, rady, návody

Správná péče o krb je zárukou dlouhé životnosti

Počasí již není tak přívětivé, jako bývalo, a proto se není čemu divit, že stále více lidí zahajuje topnou sezonu. Určitě nám dáte za pravdu, že není krásnějšího pohledu, nežli do plápolajícího ohně, kdy se můžete pohodlně uvelebit v křesle a užívat si příjemnou atmosféru nemluvě o ještě příjemnějším sálavém teple, které dostatečně zahřeje vás i celý interiér. Jestliže chcete, aby vám vaše krbová kamna dobře a především dlouho fungovala, je zapotřebí se o ně patřičně starat. Správná a důkladná péče je zárukou dlouhé životnosti. 

Krbová kamna

Vybírejte kvalitu, ušetříte si práci!

Chcete se čištění krbu věnovat co možná nejméně? Pak investujte do pořízení kvalitního dřeva, které je možná cenově náročnější, ale na druhou stranu vám výrazně ušetří práci. Skutečnost, jak často budou vaše krbovky potřebovat vyčistit závisí i na tom, jak vysušené dřevo bude a v neposlední řadě je to i otázka používání vzduchových ventilů. Na vině dehtování a tedy i nutnosti časté údržby je mnohdy nedostatečný tah komínu. 

Železná pravidelnost dělá mistry

K čištění byste měli přistupovat každý třetí až čtvrtý den. Frekvence samozřejmě záleží na tom, jak velká máte kamna a jak objemná je nádoba určená na popel. Pamatujte, že čištění lze provádět jen tehdy, kdy jsou kamna úplně studená. Nejneoblíbenější činností je bezesporu vybírání popela a to z jednoho prostého důvodu – pokud si nedáte pozor, můžete si velice snadno zaneřádit celý byt. Proč si tedy nepořídit praktický vysavač popela?

Líbivý design krbu i krbového náčiní

Máte-li krbová kamna v obýváku, představují dominantní prvek. Stejně jako si dáváte záležet při výběru samotných krbovek si dejte stejně tak záležet i při výběru krbového náčiní, které bude vidět. Nabídka je naštěstí více než pestrá a vybrat si tak jistě dokáže i ten nejnáročnější zákazník. Rozhodovat se můžete mezi čistě nerezovými kousky tak u kousky, kde se kloubí nerez s textilií. Volba je samozřejmě na vás. 

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář