Bydlení Tipy, rady, návody Zahrada

Starosti s komáry – zasaďte tyto rostliny!

Nepříjemné bzučení komárů okolo vašich uší, když už se chystáte spát, je vždycky nepříjemné. Rázem je po spánku, protože se oženete nebo vás komár štípne. Štípanec vás začne svědit a spánek je jednoduše v nedohlednu. Komáři jsou považováni za přenašeče škodlivých nemocí a chorob jako malárie, virus západního Nilu, horečka dengue, žlutá horečka a podobně.

Boj s komáry

Snažíte se s nimi bojovat více či méně dobře. Můžete používat repelenty, různé elektrické odpuzovače a podobně. V létě, kdy se komáři nejčastěji objevují ve vaší domácnosti, otevřená okna mít musíte. Jde se komárů zbavit i bez chemikálií. Vyzkoušejte tyto zahradní rostliny a komáři se vaší domácnosti a zahradě vyhnou obloukem. Co tedy na své zahradě zasadit?

Krásná levandule

Levandule má příjemnou vůni, ovšem jak pro koho. Lidé jí možná milují, ale komáři tak nadšení nejsou. Navíc má levandule antifungální a antiseptické vlastnosti, můžete si jí vysadit na zahradě, nechat si je v květináči poblíž oken nebo dveří. Květy můžete rozetřít na pokožku, aby se olej uvolnil.

Aksamitník

Jde o rostoucí rostlinu, která je snadná na pěstování. Obsahuje thiophenes, což je látka, která má odpuzující vlastnosti pro hmyz. Tím pádem se komáři budou držet stranou. Kromě komárů umí také odpudit vosy, včely, chrobáky a další hmyz.

Rozmarýn

Rozmarýn se používá často v kuchyni, kde umí dodat skvělou chuť jídlu. Ovšem není to jediná její funkce, dřevnatá vůně může bránit komárům proniknout do vašeho teritoria. Rozmarýn můžete nasadit na zahradu nebo do květináče a umístěte jej k oknu.

Máta peprná

Máta má specifickou vůni a chuť, takže jí opět můžete používat pro kuchyňské účely. Například jí můžete dát do čisté vody a pít, přidat k masům a podobně. Studie navíc zjistily, že olej z máty peprné může pomoci odpudit různé nemoci.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář