Tipy, rady, návody Zajímavé

Svadobná výzdoba: 5 tipov na lacnú svadobnú výzdobu

Autor angelo

Okrem dokonalých svadobných šiat je dôležitou súčasťou každej svadby aj svadobná výzdoba. Samozrejme, že sa za ňu dajú minúť obrie sumy, ale ak je váš svadobný rozpočet obmedzený a snažíte sa usporiadať tú najkrajšiu možnú svadbu za čo najmenej peňazí, určite oceníte 5 tipov na lacnú svadobnú výzdobu.

Svadobná výzdoba

Súčasťou svadby nie je len obrad, ale aj obed a veselica, ktorá po ňom nasleduje. Myslieť preto musíte nielen na výzdobu miesta, kde sa bude konať samotný svadobný obrad, ale aj na výzdobu miesta konania svadobnej oslavy. Než sa teda pustíte do vymýšľania svadobnej výzdoby, dôkladne sa zamyslite nad tým, čo a ako veľmi budete chcieť ozdobiť.

Tip 1: Svetielka vytvoria príjemnú atmosféru

Ak si vybavíte snímok Mamma Mia!, v ktorom chystali svadobné stolíky, určite si spomeniete na svetielka, ktoré boli dôležitou súčasťou výzdoby. Najmä večer vyzerala romanticky a vytvorila príjemnú atmosféru. Využite možnosti požičania svetielok a použite ich na svojej svadbe aj vy. Vhodným variantom sú klasické svetelné reťaze, svietiace písmená aj svetelné fľaše.

Tip 2: Živé kvety nahraďte sviečkami

Živé kvety sú síce nádherné, ale čoskoro zvädnú a živá kvetinová svadobná výzdoba ukrojí veľkú časť vášho svadobného rozpočtu. Čo tak položiť na stoly namiesto kvetov sviečky v pohároch? Rovnako ako svetielka navodia romantickú atmosféru a ich zaobstaranie vás nebude stáť veľa peňazí.

Pokiaľ sa však kvetov nechcete úplne vzdať, myslite na životné prostredie a svoj rozpočet a využite sezónne kvety.

Tip 3: Vytvorte múr zo svadobných fotografií

Chcete mať osobitú svadobnú výzdobu, ktorá nenechá nikoho na pochybách, o koho svadbu ide? Buďte nápaditý a na zoznam svojich predsvadobných povinností si pripíšte aj bod pomenovaný Instax požičovňa. Prečo? Práve požičovňa obľúbených a moderných fotoaparátov, ktoré ihneď po vyfotení vypľujú hotovú fotografiu, je totiž dôležitou súčasťou fotografickej steny.

Tá totiž bude tvorená z fotografií, ktoré hostia vytvoria počas obradu a svadobnej hostiny a pomocou štipcov ich budú môcť ihneď pripnúť na natiahnuté povrázky. Ako budú fotografie pribúdať, postupne zaplnia celú stenu. Fotky vám po svadbe poslúžia ako materiál do svadobného albumu.

Tip 4: Na výrobu svadobných dekorácií využite všetko, čo máte poruke

Ak je vaša svadba v štýle boho, môžete namiesto kupovaných viazaných kvetov využiť kvety lúčne a skvele bude vyzerať aj piesok, ktorý nasypete do sklenených nádob a navrch položíte niekoľko mušličiek. Ak ste skôr milovníci lesa, použite ako svadobné dekorácie vetvičky z ihličnanov. Ako svadobná výzdoba vám môže poslúžiť takmer čokoľvek.

Majte oči otvorené dokorán a premýšľajte, čo vás ako pár najlepšie vystihuje a dalo by sa vhodne zakomponovať do svadobnej výzdoby. Skvelé tipy a návody nájdete aj na Pintereste a opýtať sa môžete aj svojich priateľov, ale aj babičiek a mamičiek. Aj ony totiž budú mať plno tipov, o ktoré sa s vami rady podelia.

Náš tip: Nebojte sa na výrobu svadobných dekorácií prizvať aj kamarátov a spoločne si z prípravy na svadbu urobte príjemné popoludnie. Otvorená fľaša bubliniek, samozrejme, nie je na škodu.Tip 5: Prejdite škatule z minulosti

Spomeňte si pri plánovaní svadby na to, že nevesta má mať niečo staré, požičané a nové. Dôraz dajte najmä na prvé dva body. Staré a požičané veci sa totiž dajú využiť aj na výrobu svadobnej výzdoby. Do módy sa tento rok napríklad znova vracia disko štýl. Nemajú vaši rodičia schované disko lustre a ďalšie trblietavé doplnky, ktoré sa predtým nosili? Prehrabte sa spomienkami a skúste využiť všetko, čo vám príde pod ruky.

Svadobná výzdoba môže byť dokonalá, ale pritom vás nepripraviť o všetky vaše úspory. Buďte kreatívni, majte myseľ aj oči otvorené a poproste o pomoc svoje rodiny i kamarátov.

O autorovi

angelo