Nezařazené Tipy, rady, návody

Ušetřete na praní, topení i světle!

Autor angelo

Je to snadnější, než si myslíte! Stačí si udělat malou revizi domácnosti, a možná zjistíte, že vám peníze utíkají úplně zbytečně.

Když perete..

Pračka je nejen pomocník, ale i pořádný žrout peněz. Prášek, aviváže, voda i energie nestojí zrovna málo. Pokud, ale budete dodržovat tato zásady, ušetříte až třetinu výdajů!

Držte správnou míru

Používáte přípravku vždycky o trochu víc, aby se prádlo vypralo? Zbytečně proděláváte. Nejenže budete mít brzo po zásobách, navíc se vám oblečení rychleji zničí. Každý přípravek má své přesné dávkování, které je dostatečné a předepsané množství prádla vypere maximálně dobře. Nevyplácí se ani na prášku šetřit. Svršky zůstanou špinavé a musíte je hodit do bubnu znovu. Řiďte se přesně návodem na obalu.

Nakupujte v akci, ale…….

Neskočte po prvním pracím přípravku, který na vás zaútočí z regálu cedulkou „v akci“. Často se nabízí jako větší balení za stejnou cenu. Raději přepočítejte, jestli je nákup opravdu výhodný. Pomůže vám k tomu údaj na obalu. Množství se uvádějí na počet dávek. Možná zjistíte, že daleko levněji vyjde jiný prášek, který třeba v akci není.

Úsporné svícení

Nevyhazujte z kapsy peníze za žárovky, které za pár týdnů prasknou. Vsaďte na úspory. Sice si za ně připlatíte několik desítek korun, ale vydrží podstatně déle. Navíc ušetří až 90% elektrické energie. Ty dnešní jsou už tak dokonalé, že se rozsvěcí okamžitě a dokonce si můžete nastavit i jas.

Náš tip:

Rozložení nábytku

Projděte se bytem a všimněte si, jestli máte přístupné radiátory a lednici dostatečně vzdálenou od sporáku. Pokud jsou radiátory za skříní nebo gaučem, nedivte se, že utrácíte horentní sumy za topení. Teplo se pořádně nedostane do místnosti, a vy pak musíte topit na plné obrátky. Stejně je to i se spotřebiči v kuchyni. Lednice, která stojí vedle sporáku, potřebuje při denním vaření až o třetinu více elektřiny

O autorovi

angelo

Zanechte komentář