Tipy, rady, návody

Utíkají vám peníze za teplo oknem? Víme, jak hravě ušetřit!

Topná sezona je v plném proudu a kdo ještě doma netopí, pak je buď milovník zmrzlých nohou nebo blázen. Mnoho lidí již začátkem října začalo své domovy postupně vyhřívat, v současné době se již topí na plné obrátky. Jestliže se již teď hrozíte účtů za topení nebo se díky představě vysokých čísel na teplu šidíte a schválně topíte méně, přečtěte si rychle dnešní článek. Věřte nebo ne, ale i tyto náklady se dají hravě snížit a to i bez nutnosti méně topit nebo snad uvažovat o výměně topného zařízení. A upřímně – kdo by nechtěl ušetřit nějaké korunky k dobru, když je tu tam možnost?!

pen_zelarge-490x300

Naučte se dodržovat několik zásad

Samozřejmě nejsme proti skutečnosti, že topení představuje jednu z nejvyšších položek rodinného rozpočtu. Ovšem i přesto stačí udělat málo, aby se čísla na vyúčtování rozhodla klesnout. Chcete poradit, jak na to? Pak si nenechte ujít následující řádky!

  1. Dveře

    Zavírání dveří v domácnosti je sice naprostá banalita, ovšem většina lidí na ní buď zapomíná, nebo jí jednoduše nebere vážně. Možná si to neuvědomujete, ale pokud budete vaší domácnost vytápět po částech – jednotlivých místnostech, které od sebe oddělíte zavřenými dveřmi – nejenže tak ušetříte, ale zároveň jejich vytopení výrazně urychlíte. Pokud ale necháte dveře dokořán, bude vám teplo neustále někam unikat.

  2. Koberec

    Koberec dokáže divy, byť na to mnoho lidí zapomíná. Určitě i vy znáte pořekadlo, že chlad přichází od nohou. Jestliže můžete, dejte si do nejchladnějších místností koberec a uvidíte, že okamžitě pocítíte tu změnu. Nemusíte hned pořizovat celoplošný koberec, bohatě postačí dát koberec jen tam, kde se pohybujete. Uvidíte, že našlapovat na příjemně měkký a hřejivý koberec je daleko příjemnější, nežli chodit po studené podlaze, brrrr.

  3. Větrání

    Do třetice všeho dobrého nutno zmínit často opomíjené větrání. I když venku mrzne až praští, větrat byste měli i tak. Jestliže se chcete vyhnout bolesti hlavy a únavě, která je způsobena mdlým vzduchem v interiéru, pak se naučte několikrát denně alespoň na 5 minut větrat.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář