Komerční články Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

4 důvody, proč si stavební stroje raději půjčovat

Autor angelo

Vlastnit stavební stroj je sice dobré, ale jen pokud na to máte dostatek financí. V opačném případě se vyplatí pronájem. Je levnější a pohodlnější.

Nižší náklady

Pokud si chcete stavební stroj koupit, vyjde vás to opravdu draho. Počítejte s výdaji v jednotkách milionů pouze za jeden stroj. Pronájem stavebních strojů je mnohem levnější. Neplatíte plnou cenu. Půjčovna má ceník stanovený podle zapůjčených dnů. Pokud budete mít stroj půjčený delší dobu, zaplatíte poměrně nižší částku. V dlouhodobém horizontu se sice zapůjčení nevyplatí, pro občasné práce jde ale o mnohem lepší variantu.

Žádná údržba

Pokud si stavební stroj koupíte, budete muset zajistit i jeho pravidelnou údržbu. A to nejen opravy a výměnu nefunkčních prvků, ale také čištění a rutinní práce. Pokud si spočítáte, o kolik peněz jste za tu dobu přišli, zjistíte, že vás vyjde poměrně draho. Půjčovna stavebních strojů Praha, ale i půjčovna v jiných městech, vám tyto náklady ušetří. Pro vybraný stroj si pouze přijdete, zaplatíte smluvenou částku a odjedete na pracoviště.

Prověřené stroje

Půjčovna nakladačů a stavební techniky si svoje stroje kontroluje. Provádí rutinní údržbu a pravidelně jezdí na prohlídky k profesionálům. Tím pádem máte jistotu, že se vám do rukou dostane pouze kvalitní a dobře zajetý stroj. Žádné poruchy a nemilá překvapení vás po cestě rozhodně čekat nebudou.

Větší výběr strojů

Stroje různých značek a určení. Půjčovna manipulační techniky Praha vám toho nabídne opravdu hodně. Pokud by vám nabídka navštívené půjčovny nevyhovovala, můžete navštívit jinou a vybrat si z její nabídky. Vozový park se vám tak výrazně rozšíří, bude kdykoliv k dispozici, a to pouze za malou částku. Mnohem menší, než kdybyste si jej museli sami kupovat.

O autorovi

angelo