Tipy, rady, návody

Přemýšlíte o obměně svého interiéru? Pořiďte mu nový kusový koberec!

Rádi byste podlahovou krytinu, kterou můžete měnit stejně jako přehoz na gauč, ložní povlečení a záclony? Ať již dle sezóny či nálady? Co takhle kusový koberec?

Kusové koberce jsou ideálním a snadným způsobem, jak v interiéru docílit změny. Ta je totiž někdy žádoucí. Já osobně obměnu domácnosti vnímám jako jakousi terapii. A ordinuji si ji poměrně často. Ono totiž mnohdy stačí málo. Tu přemístit stůl, televizní stolek dát do opačného rohu, sedačku k jiné stěně, obměnit záclony, závěsy i přehozy, na podlahu položit nový kusový koberec a změna je dokonána. A nová domácnost s ní!

Kde nakupovat?

Jaký kusový koberec zvolit, a především, kde jej vybírat? Odpověď na druhou otázku je jasná. Spoustu krásných kusových koberců najdete například na serveru eshop.superpodlaha.cz. Jaký ale zvolit, to už je otázka do pranice. V nabídce jsou totiž i skutečné skvosty. Koberce různých rozměrů, tvarů, materiálů a především nepřeberných designů.

Jaký vybrat?

Váš kusový koberec tak může být čtvercový, obdélníkový, oválný i kruhový. Jednobarevný či vícebarevný. Se vzorem i bez. Se vzorem abstraktním či geometrickým. Jaký vybrat? Toť otázka i pro zkušeného interiérového designéra. Jeho snahou zřejmě bude jednotlivé textilie v místnosti sladit. Ne všechny, ale alespoň některé. Velkého efektu dosáhnete například, pokud se vám podaří sladit barvy i vzor závěsů a popřípadě i dekoračních polštářků.

Buďte střídmí!

Nebo závěsů a právě kusového koberce. Stejně jako kusového koberce a dekoračních polštářků na sedačce. Některé značky (např. Designers Guild) své vzory opakují na různých textiliích. S jedním vzorem se tak setkáte na závěsech, kobercích, polštářcích a dokonce i potazích sedacích souprav. Zase to ale nepřežeňte. I při zařizování interiéru je na místě střídmost.

Slaďte odstín

Dostačující v mnoha případech je, když se vám podaří sladit jeden odstín. Máte-li třeba závěsy v béžové barvě, pořiďte k nim kusový koberec buď ve stejném, nebo podobném odstínu. V případě vícebarevných závěsů si jednu barvu vyberte a pořiďte k nim kusový koberec, jež se jí bude co nejvíce přibližovat. Funguje také kombinace vzorů nezávisle na barvách. 

Hrajte si!

Zařizování interiéru je v podstatě hra. Výhodou kusových koberců každopádně je, že je snadno nestrefíte, což v případě objemnějších kusů nábytku už nejde. Tak si hrajte, je možné, že si vyhrajete interiér jako vystřižený z Vogue Living!

O autorovi

angelo

Zanechte komentář