Bydlení Tipy, rady, návody

6 ověřených triků do každé domácnosti

Každá hospodyňka uvítá rady a tipy, které pomohou urychlit domácí práce. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, jak zvládnout úklid levou zadní. Ušetří vám nejen čas, ale i peníze a energii.

Vaření v myčce na nádobí

Přírodní voňavka do domácnosti

Určitě nám dáte za pravdu, že první dojem na každou návštěvu udělá jednak čistě vyhlížející domácnost, ale i vůně, která se řine ihned po otevření dveří. Naplňte z půli  zavařeninovou sklenici zrníčky čerstvé kávy a umístěte tam, kde chcete provonět a eliminovat pachy. Může jít o toaletu, koupelnu, ale i kuchyň.

Zubní pasta nejen na zuby

Zubní pastou můžete čistit i vaše šperky, jako jsou náušnice či prsteny. Použít lze i na štípance komárů či akné. Stačí potřít postižené místo a nechat působit. Ideální před spaním a nechat zaschnout – ráno pak umýt.

Kondicionér na vlasy

Kondicionér na vlasy můžete použít v případě, že vám došla pěna na holení. Nedráždí a nevysušuje pokožku. Vhodný je také místo aviváže, kdy zjemní a provoní spodní prádlo.

Staré zubní kartáčky

Nevyhazujte použité zubní kartáčky. Ty vám mohou ještě šikovně posloužit na čištění hůře dostupných míst, jako je spárování mezi kachličkami, vnitřní část obuvi či sporák.

Jak vyprat kšiltovku

Nosíte rádi čepice zvané kšiltovky? Pak asi víte, že je vhodnější vyprat je ručně. Protože právě zde se ničí kšilt a její celkový vzhled. Jenže ne každý je natěšený na ruční praní. Kšiltovku jednoduše vložte do myčky na nádobí tam, kde umisťujete talíře a zapněte s programem třeba na skleničky. Aby vám na ní neulpěly zbytky potravin. Stejně tak můžete v myčce umýt drobné plastové hračky a kousky stavebnice. Stačí je pouze vložit do plátěného pytlíku.

Vysoký lesk

Lesklého vzhledu na vodovodních bateriích či nerezovém dřezu dosáhnete, když je po umytí vytřete do sucha a na hadr si nakapete trochu oleje, poté naleštěte všechny tyto části.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář