Tipy, rady, návody

Úklid horkou párou

Úklid je velmi časté téma žen. Především z důvodu, že všechny hledáme co možná nejsnadnější cestu, jak tento úkol zvládnout. V každé domácnosti se drží bakterie a špína, na které zabírá pouze silná chemie a tvrdá dřina.

Úklid horkou párou

Často jsme nuceny drasticky zasáhnout všemi možnými i nemožnými prostředky. Je docela pravděpodobné, že někteří členové domácnosti nebudou na chemické čisticí prostředky reagovat dobře. Jak se s tímto problémem poprat? Máme pro vás skvělý tip – zkuste obyčejnou vodu.

Jde to i bez chemie

Zkuste úplně zapomenout na to, že existují chemické čističe. Veškeré bakterie i špínu ekologicky a ekonomicky zvládne zlikvidovat i obyčejná voda. Ta je v plynném skupenství velmi účinná. Dokonce tak, že budete moci s klidem ze země i jíst. Je prokázáno, že teplota vody převyšující 80°C zničí všechny domácí bakterie. Stostupňová pára vycházející z parního čističe je perfektním pomocníkem v boji s domácími mikroby. Nejenže jde o snadný, ale i rychlý úklid. Pára je zcela připravena během pár minut od zapnutí přístroje zatočit s těmi neřády.

Ekonomické i ekologické čištění

Celý úklid je ke všemu i nesmírně ekonomický a ekologický. K tomu, abychom zlikvidovali špínu i bakterie z podlahy v celé místnosti postačí na čistič připnout postupně dvě hadry z mikrotenového vlákna. Po dokončení je můžeme hodit do pračky a poté znovu použít. To je celé. Při běžném úklidu bychom potřebovali kýbl, mop, saponát. Šetříme tedy čas, peníze i životní prostředí.

Zatočí i se zápachem

S oblibou při úklidu používáme voňavé prostředky. Obyčejná pára však zbaví domácnost i zápachu například od moči domácích mazlíčků. Stejně tak si poradí s mastnotou, špinavými okny, důkladně vyčistí dlaždičky a vybělí spáry, vydrhne kovový dřez, gril a vodovodní baterie. Jediné, co se od nás očekává je použití správného nástavce podle návodu. Kvalitní parní čistič pořídíte již od 2500kč, takže se vám tento prvotní výdaj brzy vrátí.

 

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář