Bydlení Tipy, rady, návody

Jak zařídit obývák

Dnešní doba přeje přírodním materiálům a designům. Co se nábytku týká, preferují se vzdušné a seskládané s více počtu kusů nábytku. Tímto se obývací stěna stává mnohem více variabilní. Navíc lze postupně dokupovat další součásti, jako jsou stolky, komody, vitríny. Takto poskládaná obývací stěna umožňuje umístění nábytku libovolně na pravou či levou stranu.

Praktičnost a elegance…

Ti, kteří upřednostňují tradiční pojetí, však dávají stále přednost kompletní obývací stěně, která již obsahuje všechny potřebné kusy nábytku. Tyto obývací stěny se však hodí do větších místností, aby prostor nepůsobil přeplácaně. Do malých či atypických prostor se však hodí nábytek, který lze snadno sestavit podle aktuální potřeby. Jednotlivé kusy nábytku vám umožní vzít na sebe roli designéra. Obývací prostor představuje chvíli oddechu a měl by vytvořit odpočinkovou atmosféru. Nábytek v obývacím pokoji by měl splňovat všechny aspekty od snadné údržby, praktičnosti, úložných prostor, odolnost proti oděru až po vhodný design.

Rozhodující je i styl…

Do každé domácnosti zapadne jiná obývací stěna. Vše je ovlivněno i tím, zda si nábytek pořizujeme do již vymalované místnosti, kde nechybí i další dekorace. Nábytek i doplňky by měly ladit se stěnami i podlahou. Řídit se můžeme i heslem, že v jednoduchosti spočívá krása. Nic se tím nepokazí a interiér nebude působit přeplácaně. Mezi oblíbené přírodní barvy patří kaštan, olše, třešeň, dub, javor, vlašský ořech, bílý ořech a další. Dají se pěkně sladit i s bílou barvou. Jestliže se rozhodnete pro jeden z uváděných odstínů, je snadné dokupovat zbývající části nábytku včetně dekorace. Přírodní materiály byly, jsou a budou velmi hřejivé a působí nanejvýš útulně. Rozhodující je i styl, kterému dáte přednost: klasický, extravagantní, starožitný, retro, industrial, vintage, glamour a další.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

1 kometář

  • Náš obývací pokoj je v mém velmi oblíbeném stylu vintage. Dávám přednost zakoupení celé sestavy obývacího pokoje, než sestavování jednotlivých komponent, ale chápu, že ne v každé domácnosti to lze takto provést.

Zanechte komentář