Tipy, rady, návody

Co s odpadními vodami bez dostupné kanalizace? Řešením je kvalitní jímka

Nebo je také řešením čistička odpadních vod. Zde však samozřejmě počítejte s mnohem vyššími náklady, takže se do toho většina majitelů rodinných domů příliš nehrne. Také je potřeba pravidelná údržba. S klasickou jímkou to máte mnohem jednodušší. A přitom je to stále aktuální téma, protože na kanalizaci určitě není napojen každý. Problém je to zejména v menších obcích a na vesnici, ale také poblíž měst můžete najít lokality, které mohou jímku potřebovat.

Jaké výhody má betonová jímka

Jímku, či chcete-li septik nebo žumpu, lze řešit mnoha způsoby, ale obvykle by se mělo jednat o bytelnou nádobu. Taková nádoba může být i plastová, ale stále více zákazníků se zajímá o jímky betonové. Ty totiž jen tak něco nepoškodí a opravdu mají vysokou životnost. Pokud zvolíte třeba betonové žumpy Brno, tak můžete získat navíc řadu benefitů. Mezi ně patří především:

  • Doprava po celé ČR
  • Dodání do 10 dní
  • Montáž zdarma

Lze získat také slevu na zakázku, a to v případě, pokud se domluvíte se sousedem, který se rozhodne k pořízení jímky také. Jímky jsou k dispozici od 4 do 12 kubických metrů a vždy se samozřejmě vyplatí volit větší septik. Je to z těch důvodů, aby se nemusel tak často vyvážet. V dnešní době není problém ani 12 kubických metrů, protože fekální vozy bez problému odčerpají i takto velkou jímku.

Příslušenství jímky a realizace

Nejde pouze o samotnou nádobu, ale je potřeba počítat také s dalším příslušenstvím. Zde to je zejména poklop, který zajistí bezpečnost jímky. Ten může být za příplatek také litinový. Pokud se rozhodnete pro betonové žumpy Ostrava, tak získáte stejný servis jako kdekoliv jinde v ČR, jelikož firma působí celorepublikově. Jímku nemusíte nutně použít pouze na odpadní vody, je víceúčelová. Lze ji využívat také třeba jako rezervoár na dešťovou vodu, případně k vybudování sklepa.

 

O autorovi

angelo

Zanechte komentář