Tipy, rady, návody

Co se zděděnou nemovitostí? Realitní portál CINCINK pro vás má řešení!

Spadlo vám do klína dědictví v podobě nemovitosti? Zřejmě začnete jásat. Nechvalte ale dne před večerem. Některé zděděné nemovitosti se mohou změnit v noční můru.

To se týká především nemovitostí s vysokými nároky na údržbu či renovaci. Takovým danajským darem může být například zděděný zámek, byť toto slovo zní velmi vznešeně. On je ovšem zámek a zámek. Málokdo totiž zdědí Chateau Mcely i s veškerým vybavením. Většinou se dětí ruiny, které zámkem kdysi byly. A k tomu, aby se jím znovu staly, si vyžadují investice ve výši několika desítek milionů korun. Máte je?

Je pro vás zděděná nemovitost přítěží?

Zděděná nemovitost však může být přítěží i z jiných důvodů, ať již svou dispozicí, velikostí, technickým stavem či svým umístěním. Pokud zkrátka nemovitost zdědíte, máte v podstatě tři možnosti: využívat ji takovou, jaká je (se všemi jejími nedostatky), postupně ji rekonstruovat, nebo ji nabídnout k prodeji, a tím se jí zbavit. My se v následujícím článku budeme věnovat poslední variantě, tedy jejímu prodeji.

I prodávat se musí umět

Někdo se obchodníkem rodí, jiný se jím být učí. Pokud ovšem stojíte před takovým úkolem, jako je prodej zděděné nemovitosti, je na učení už trochu pozdě. A učit se samotným prodejem se většinou moc nevyplácí. Žádné učení se totiž neobjede bez chyb, za které se v realitách draze platí. Proplouvat realitními vodami zkrátka dokážou jen dravé ryby. Těmi se přitom nemusíte stát, bude stačit, když s nimi budete spolupracovat.

Realitní kancelář není nutná

Zřejmě vás napadne oslovit při prodeji vaší nemovitosti realitní kancelář. Ano, tato praxe je u nás běžná, což ale neznamená, že je i výhodná. Vysoké provize realitních kanceláří, nalijme si čistého vína, nebývají vždy zasloužené. Napadlo vás někdy zjistit, co za ně vlastně dostáváte? Jejich součástí je většinou nafocení bytu, umístění inzerátu na serveru kanceláře, sepsání kupní smlouvy a zápis do katastru nemovitostí. A samozřejmě sehnání kupce. Často však za každou cenu! Včetně snížení ceny žádané prodejcem! A na jeho účet! Provize RK přitom stále zůstává neměnná! I nadále se domníváte se, že odměna ve výši šesti procent tržní ceny nemovitosti, kterou si mnohé realitky účtují, je adekvátní? Odpověď na tuto otázku necháme na každém z vás.

Realitní kanceláře mají silného konkurenta

Možná i z tohoto důvodu si realitní trh žádal konkurenci. Konkurenci, která po klientovi nevyžaduje provizi, ale i přesto mu nabízí prvotřídní služby. Služby, které si objednat můžete, ale nemusíte. A takovýto konkurent je na světě! Je jím férový realitní portál CINCINK! Slyšíte v podvědomí zvuk cinkání skleniček při oslavě uspořádané u příležitosti dobře uzavřeného obchodu? Odtud název portálu, jenž v současné době na českém realitním trhu nemá obdoby.

Realitní kanceláře versus CINCINK

Portál, za nímž stojí silný partner v podobě Komerční banky, nabízí nejenom inzerci zdarma, ale především služby řady odborníků, s jejichž pomocí dobře nakoupíte i prodáte. Kupujícím pomůže sehnat hypotéku a prodávajícím vše, bez čehož se úspěšný prodej neobjede. Služby právní, daňové, technické, grafické, fotografické i editorské. Specialisté, jež portál sdružuje, vám vypracují odhad ceny nemovitosti3D plánek nemovitosti i vizualizaci interiéru. Poskytnou bezpečnou úschovu peněz a zaručí se za to, aby se prodávající dočkal svých peněz a kupující svého vysněného bydlení. Vše za zlomek provize realitní kanceláři! Ještě váháte?

O autorovi

angelo

Zanechte komentář