Bydlení

Hliník patří na novostavby – třeba jako hliníková okna

Hliníková okna nejsou jedinou aluminiovou stavební součástí, která pomůže vaší stavbě k dokonalosti. Hliníkové dveře, hliníkové systémy a světlovody najdou uplatnění ve většině moderních novostaveb.

Proč (ne)jít do hliníkových oken?

Fakt, že hliníková okna bývají dražší než okna plastová, není neznámým. Ale… Jsou skutečně drahá? Okna z hliníku lze dnes totiž považovat za jediná, která dokážou nabídnout životnost stejně dlouhou, jako je předpokládaná životnost budovy. A to dokonce bez změny svého vzhledu. Jsou bezúdržbová. Lze je vyrobit i v rozměrech a tvarech, které ze dřeva nebo z plastu vyrobit nelze. Špatná pověst hliníku a potažmo hliníkových oken je již rovněž ta-tam. Moderní vícekomorové hliníkové okenní profily s tepelnou izolací, s těsněním, s vyřešenými tepelnými mosty, navíc rovněž se zvukovou izolací – to je okno, které nemůže zklamat ani ty nejnáročnější.

A kdy hliníková okna nevolit? Rozhodně existují případy, kdy budou řešením zbytečně drahým. Například při hůře zateplené či zcela nezateplené obálce domu apod.

Hliníkové dveře i tam, kde plast pevnostně selhává

Hliníkové dveře bývají samozřejmě velice častým řešením vstupních dveří do řady objektů. Mnohdy třeba do panelových bytů nebo moderních bytových domů. Avšak uplatnění najdou i v rodinných domech. Nejen jako řešení vstupu, ale i v podobě velkých prosklených dveří a otevírací stěny směrem do zahrady nebo na terasu. Výrobci plastových oken vám potvrdí, že tyto větší konstrukce z plastu nejsou stabilní.

Naopak, hliníkové systémy se hodí i na celoprosklené fasády budov. K dostání bývají v celé řadě barev, mají opět skvělé tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti.

Kvalitní hliníková okna, hliníkové dveře i hliníkové systémy dodává PRUNIWERK

Firma PRUNIWERK pro svoje výrobky používá kvalitní systémové profily SCHÜCO (Německo) a PONZIO (Polsko). Mimo to firma nabízí rovněž světlovody, které se považují za revoluční systém střešního osvětlení, jež umožňuje přirozeným světlem osvítit i místnosti bez oken.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář