Tipy, rady, návody

Co si sbalit na cesty

Autor angelo

Znáte to, vaše vysněná dovolená nebo cesta se blíží  a vy se rozhodujete co sbalit na cesty. Někdo je spíš minimalista a postačí mu trenýrky a kulich a někdo maximalsta a nebudou mu stačit ani dva lodní kufry, kde bude mít všechno od rybářské sady, až po magnet.

Jenže co zlatá střední cesta? Jak se dobře připravit na cestování a je to vůbec potřeba?

Když jedete poprvé tak máte možná pocit, jak hodně toho potřebujete a nechcete nic podcenit a když cestujete hodně tak můžete snadno sklouznout do druhého extrému a nepřipravat se už vůbec, protože vás přeci nemůže nic překvapit.

Možná ale menší příprava nebude na škodu. Co když se vydáte třeba do Indie? Konkrétně do indického státu Bihar. Navštívit místo kde Buddha dostáhl před více než 2500 lety osvícení,       Bodh Gayu. Zapomenete si ale cokoliv zjistit a při balení si jen tak pro strýčka příhodu přibalíte pár litrů moravské slivovice na vnitřní dezinfekci. Na tom by asi nebylo nic zlého. Jak víme tak chilli papričky a trocha alkoholu opravdu může pomáhat jako střevní dezinfekce. Jenže v indickém státě Bihar je alkohol striktně zakázán a tak se může stát, že při příletu vám bude alkohol přinejlepším zabaven nebo přinejhorším strávíte den či pár dní v indické cele.

Nebo si přibalíte do baťůžku při návštěve Londýna svůj oblíbený kapesný nožík, který po trampském vzoru vlastně není zase tak kapesní a rázem zjistíte, že v Londýně k nošení skryté zbraně nejsou tak benevolentní jako u nás a že to u nich není tak běžné a tak trochu mají po terroristických útocích strach. A že v Londýně může být jako skrytá zbraň klasifikovaná klidně obyčejná kudla, kterou nosí v čechách v kapse každý druhý chlapík…

Zřejmě není třeba číst si před každou cestou manuál na přežití, ale taková drobná příprava možná nikomu neuškodí. Přecejenom noc v indickém vězení či dohadování se s londýským policistou asi není snem většiny z nás a jak se práví v jednom přísloví „Štěstí přeje připraveným“.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář