Komerční články

Pánské tepláky se v historii módních trendů mění. Jsou aktuálně v kurzu rovně střižené, zúžené nebo ty s nízkým sedem?

Autor angelo

Tak jako každý kousek oblečení, i pánské tepláky postupně procházejí módními trendy. V každém období se zkrátka nosí něco trochu jiného. Módními trendy jsou následně ovlivňováni samotní návrháři, kteří se s nimi tak musejí vypořádat. Díky tomu vznikají stále nové a nové kousky. Která varianta pánských tepláků vás za svoji éru okouzlila nejvíce?

Pánské tepláky rovně střižené

Tento typ tepláků se obecně nosil spíše v dávných dobách a řada lidí má takový střih spojený s retro stylem. Přeci jenom několik let zpátky nebyl tak široký výběr, a proto i pánské tepláky vypadaly stále stejně. Jak již název jejich střihu napovídá, takové tepláky mají stejnou šířku po celé délce. Zatímco stehna tak obepínají těsněji, u kotníků zbytečně až příliš odstávají.

Tento styl tepláků je však stále oblíbený především díky své pohodlnosti. Přeci jenom vás v takovém střihu nikdy nic nesvazuje a máte možnost volného pohybu. Jedná se tak například o ideální kousek do šatníku domácích kousků oblečení. Pro povalování se na gauči jde zkrátka o ideál. U Čechů patří domácí oblečení mezi velmi opomíjené.

Směrem dolů zúžené

Druhý střih tepláků zastupují ty, které jsou směrem ke kotníkům zúžené. Jedná se spíš o modernější variantu, která se do obchodů začala dostávat až postupem času. Je pro ně charakteristické, že více zdůrazňují mužskou postavu. Kolem kotníků navíc bývají opatřeny gumou, která tak brání zbytečnému profukování.

Pánské tepláky s nízkým sedem

A poslední variantu střihu symbolizují tepláky s nízkým sedem. Ty představují poměrně kontroverzní variantu. Dá se totiž říct, že existují pouze dvě kategorie lidí – ti, kteří je zbožňují a ti, kterým nevyhovují. Charakteristický je pro ně právě nízký sed, který může být klidně až v půlce stehen nebo třeba u kolen. Své uplatnění nacházejí například u příznivců hiphopové hudby nebo tance.

Tepláky často nahrazují klasické kalhoty

V poslední době se také můžeme setkat s tím, že řada osob upřednostňuje tepláky před klasickými kalhotami. A to nejen na sportování a jiné volnočasové aktivity, ale i na běžné denní nošení. Může se tak velmi jednoduše stát, že si tepláky obléknou i při nějaké honosnější příležitosti. To však úplně v pořádku není. Stále by měla platit nějaká ta etiketa a například do takového divadla tepláky skutečně nepatří.

Na druhou stranu existují i lidé, kteří si zase raději než tepláky obléknou džíny. A to i při příležitostech, kdy by tepláky symbolizovaly mnohem pohodlnější a vhodnější variantu. Například při práci na zahradě přeci nechcete být svazováni omezenou pohyblivostí v džínách, nebo ano?

Vhodná kombinace tepláků symbolizuje skvělou volbu i na rande. Pokud tak chcete sáhnout po něčem netradičnějším, pusťte se do toho.

Pamatujte na vhodný materiál

V neposlední řadě lze doporučit, abyste se při výběru tepláků nezaměřovali pouze na jejich střih, ale také materiál. K tomu je pochopitelně třeba vědět, k jakým aktivitám budete tepláky nejčastěji využívat. Pokud v nich plánujete trávit jen volné chvíle odpočinku, jistě nesáhnete vedle s klasickou bavlnou.

V případě, že budete tepláky využívat spíše ke sportovním aktivitám, je již třeba přemýšlet trochu jinak. V prvé řadě si rozmyslete, jakou funkci od tohoto kousku očekáváte. Zamyslete se nad tím, zda by vás měly tepláky spíše hřát nebo tvořit pouze prodyšný kousek oděvu. Samozřejmě pamatujte na to, že zvolený materiál by měl být schopen pokud možno co nejlépe absorbovat vlhkost. Na poli sportovních tepláků však obvykle najdete širokou škálu možností. Pyšnit se tak například můžete i kouskem, který lemují části z prodyšnějšího a vzdušnějšího materiálu. Takové tepláky vás tak budou i při sportu příjemně ochlazovat a odvádět pot.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář