Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Co za přístroje nesmí chybět v kvalitní pizzerii?

Máte v plánu otevřít si vlastní pizzerii a hodláte zde dělat skutečně lahodné pokrmy, za něž by se nemuseli stydět ani rodilí italští kuchaři? Pak vězte, že se neobejdete bez kvalitních potřeb, do nichž je nutné investovat. Jaké vybavení je nezbytným minimem k tomu, aby pizza byla nejen výtečná, ale zároveň vám její příprava netrvala zbytečně dlouhou dobu?

Mnohé tuzemské pizzerie spoléhají na vstřícnost zákazníků, pokud jde o dobu servírování pokrmů. Čekat na jídlo půl hodiny a déle často není výjimkou. Stojí za tím právě nevýkonné přístroje a také fakt, že kuchaři těsto připravují ručně, což ale vždy zabere strašně moc času.

Elektrické pece na pizzu

Základem je samozřejmě pořízení moderní pece na pizzu. V dnešní době se upřednostňují elektrické pece. Určitě se nejedná o špatné řešení. Pozor si ale dejte na to, aby vámi zvolená pec měla potřebnou kapacitu, jedině tak budete moci uspokojit větší počet hostů naráz. I do menší pizzerie se rozhodně vyplatí zvolit alespoň dvoukomorovou elektrickou pec na pizzu.

Významnou roli hraje rovněž doba, za kterou se pizza v zařízení upeče. Na trhu jsou dnes k dostání poměrně levné pece na pizzu, jež jsou schopné čerstvé těsto s přílohami udělat během cca 3 – 4 minut. V rámci vybavení kuchyně pak nezapomeňte na lopaty na pizzu, bez nich by se vám hotové pokrmy jen těžko vytahovaly na talíře.

Hnětače a kynárny

Čas hraje v gastronomii velkou roli. Je-li to možné, pořiďte si přístroje, jež vám usnadní a urychlí práci. V pizzerii se bezesporu uplatní hnětače těsta, praktickou záležitostí je také kynárna. Luxusnější pece na pizzu mají kynárnu už přímo zabudovanou, což je samozřejmě velkou výhodou, ovšem tyto spotřebiče většinou vyjdou o poznání dráž nežli samostatné varianty.

Jedině díky kvalitním spotřebičům si zajistíte věhlas mezi zákazníky. Budou se k vám poté rádi vracet, takže zvýšíte zisky a finanční prostředky, jež jste museli investovat do špičkové pece, hnětače či kynárny, se vám rychle navrátí.

O autorovi

angelo