Bydlení

Do moderní kuchyně patří silikonové nádobí

Mezi oblíbené a velmi používané patří silikonové nádobí. Pyšní se skvělými vlastnostmi a nepřilnavým povrchem. S tímto nádobím nemusíme absolvovat žádné složité mazání a sypání formy. Dokonce nemusíme běžet k sousedce, že nám došel pečící papír. Silikonové nádobí se dobře udržuje a je velmi skladné i variabilní. Například podložku lze využít jak na zpracování těsta, tak místo zmiňovaného pečicího papíru. Patří mezi hit současné doby a je nepostradatelným pomocníkem, každé hospodyňky. Nezabírá mnoho místa ve skřínkách a mezi jeho další výhody patří, že je nerozbitné. Vysoká tepelná vodivost, zkrátí o hodně délku pečení a po vytažení z trouby, rychle vychladne. Tento druh nádobí je vhodný jak do mrazáku, mikrovlnky, tak běžné trouby. Z důvodů, že se nepřipaluje, je jeho údržba mnohem snadnější. Neváže na sebe pachy a je hygienicky nezávadné.

shutterstock_70754935

Pozor na ostré předměty

Na pozoru se však musíme mít s ostrými předměty, jako jsou vidličky a nože. Proto se doporučuje používat silikonové pomůcky, jako jsou stěrky a vařečky. Během krátkého okamžiku lze naservírovat návštěvě, originální občerstvení. Třeba taková silikonová formička na volské oko, nám s tím pomůže. Jsou ve tvaru kytičky či srdíčka a díky nim vykouzlíme na talíři občerstvení, které bude lahodit oku i chuťovým buňkám. Můžeme také upéci malé bábovičky k nedělní kávičce, nebo posezení s kamarádkami. Silikonové formičky mají všestranné využití. Dají se použít jak na pečení tak výrobu originálních kousků ledů. Ale třeba i na výrobu čokoládových zajíčků, nebo vajíček. Jeho pořizovací cena není přitom nějak závratná.

Jaké přináší výhody silikonové nádobí

nepřilnavý povrch a nepálí po vyjmutí z trouby. Nabízí variabilitu a možnost použití v troubě, mikrovlnce, mrazničce. Silikonové nádobí nezabírá tolik místa, jako nádobí klasické. Nahradí pečící papír, ale i vál. Neváže na sebe pachy a dobře se s ním pracuje. Jeho pořizovací cena je přijatelná. Kuchyňka může ožít i veselými barvami, což milují obzvlášť děti. Toto nádobí se vyrábí v různobarevném provedení, a proto není problém přizpůsobit jej ostatnímu kuchyňskému náčiní.

 

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář