Tipy, rady, návody

Dokonale čistá kuchyně – 3 praktické tipy pro vás!

Kuchyně je srdce domova, kde především ženy tráví spoustu času. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem a kdo své blízké miluje, ten jim chce dopřát jen to nejlepší. Při přípravě chutných pokrmů zkrátka chtě nechtě kuchyň zašpiníte, což je ta stinná stránka oblíbeného vaření. Věříme, že ani vás nebaví následné uklízení zaneřáděné pracovní plochy, což vám kolikrát zabere spoustu času, který byste mohli využít úplně jinak. Naštěstí víme, jak si strasti s úklidem kuchyně trochu usnadnit a prozradíme vám to v následujících řádcích! Věřte, že je to úplně jednoduché!

BL224T⁄CH_BL224S⁄CH

Tip první: kuchařka vždy jako nová

Vařit podle kuchařky? Na tom přece není nic špatného. Od toho přece kuchařky jsou a mnoho lidí se díky nim naučilo vařit. Jestliže k vaření kuchařku používáte a mnohdy se bez její šikovné pomoci nedokážete obejít, pak je tento tip určený právě vám. Nejednou se stane, že během vaření, krájení a míchání do kuchařky něco ukápne a neštěstí je na světě. Upatlaná kniha se nikomu nelíbí. Jak tomu předejít? Před vařením na potřebnou stránku postavte skleněný pekáč a recept čtěte přes něj. Kuchařku si tak již nikdy neumažete!

Tip druhý: láhev od oleje, která nemastí

Můžete se snažit jak chcete, ale i přes veškeré úsilí jen stěží dokážete ochránit lahev s olejem od jejího zapatlání. Není následně nic horšího, než sáhnout na láhev, která je mastná a od které jste potom celí mastní i vy. Jak se tohoto problému hravě zbavit? Jednoduše! Těsně pod hrdlo lahve uvažte papírový kapesník nebo ubrousek, který zachytí každou kapičku oleje, jež by jinak vesele sklouzla po lahvi.

Tip třetí: likvidace zbytků hned při práci

Během vaření vznikne spousta zbytků, se kterými s největší pravděpodobností chodíte od pracovní desky ke koši a pak zase zpátky – a takhle i několikrát během přípravy jednoho pokrmu. I v tomto případě si vaření můžete hodně usnadnit, chcete vědět jak? Připravte si větší misku, do které veškeré zbytky a odřezky vyhazujte. Po vaření pak stačí misku jednoduše vysypat. Uvidíte, že takhle to bude daleko jednodušší!

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář