Bydlení Tipy, rady, návody

Dřevěná plovoucí podlaha jako jasná volba? Přečtěte si, proč se do ní zamilujete

Autor angelo

Vybrat vhodnou podlahu není snadné. Musí být odolná, příjemná na dotek a samozřejmě esteticky atraktivní. A mimo to splnit i specifičtější kritéria, která si stanovíte na základě individuálních potřeb. Ale na který materiál se můžete téměř vždy stoprocentně spolehnout? V praxi samozřejmě záleží především na kvalitě zpracování konkrétní krytiny, nicméně v případě dřeva pravděpodobně litovat nebudete. Právě tento přírodní materiál má v lidském obydlí místo již po tisíce let a těší se velké oblibě i dnes – v době, kdy je k mání široké spektrum umělých materiálů s velmi dobrými vlastnostmi.

Dřevěná plovoucí podlaha je stálice, kterou odborníci považují za jednu z nejlepších podlah vůbec. Je pružná, nestudí, dlouho vydrží a chlubí se nenapodobitelným vzhledem. K dalším výhodám patří rychlá a poměrně nenáročná pokládka.

Lepší vlastnosti díky více vrstvám

Ani dřevo samozřejmě není dokonalé, ale v případě plovoucí podlahy došlo k eliminování základních problémů, které jsou typické například pro některé druhy parket. Plovoučka se vyrábí z více vrstev, takže nedochází k vysychání a tvarové nestabilitě a nesoudržnosti. Spodní nosnou vrstvu tvoří různé materiály na bázi dřeva a horní nášlapnou pak ušlechtilý masiv. Díky tomu jsou zachovány požadované vlastnosti.

Výhody dřevěné plovoucí podlahy v kostce

Pokud jsou pro vás důležitá následující kritéria, pak byste nad dřevěnou plovoucí podlahou neměli váhat:

  • jedinečný vzhled přírodního materiálu – každá kus má unikátní design,
  • vysoký komfort našlapování (pružnost a pocit tepla),
  • velmi dobré tepelné a zvukově izolační vlastnosti,
  • rychlá pokládka bez nutnosti lepení,
  • dlouhá životnost – možnost renovace podlah.

Na závěr se nabízí otázka, zda není dřevěná plovoucí podlaha příliš drahá oproti jiným materiálům. Ačkoliv jsou ceny krytin ze dřeva vyšší, s ohledem na podstatně delší životnost mohou vyjít v konečném součtu lépe než nekvalitní materiály s nižší pořizovací cenou.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář