Komerční články

Co by nemělo chybět v lékárničce domácího kutila?

Co si budeme povídat, i ten sebešikovnější kutil se občas utne. K úrazu v dílně dojde velmi snadno, a přestože se většinou nejedná o život ohrožující zranění, měli byste mít po ruce lékárničku s aspoň základními potřebami pro všechny případy. Pokud často kutíte samostatně, doneste si ji přímo do dílny.

Chovat se bezpečně na pracovišti v zaměstnání je tak nějak samozřejmost. Zaměstnavatel to vyžaduje a pravděpodobně jste kvůli tomu byli i speciálně proškoleni. Ale co doma? Tam sice žádné bezpečnostní předpisy dodržovat nemusíte, ovšem ve vlastním zájmu byste přesto měli. A jedním z takových základních doporučení je umístění lékárničky v dílně.

Dbejte na správný obsah lékárničky

Obsahem lékárničky by měly bez diskuze být obvazy, náplasti (nejlépe voděodolné), rukavice, nůžky, hotové obvazy s polštářkem, rychloobvazy. Tato výbava vám bohatě postačí k ošetření základních poranění – typicky třeba pořezání. Ano, z říznutí sice většinou nevykrvácíte, ale bylo by nehygienické si ránu aspoň nezalepit. Jednak byste tím riskovali infekci v ráně, jednak zašpinění výrobku, na němž pracujete. Dobrou volbou je rovněž dezinfekce, i ta by se ve vaší lékárničce měla nacházet.

Sestavte si vybavení podle své činnosti

Speciální lékárničky pro kutily se dají pořídit i s obsahem. Budete to mít sice bez starostí, ale zase riskujete, že bude v bedničce záchrany něco chybět. Lepší je sestavit si obsah lékárničky podle toho, jakým činnostem se věnujete. Například pokud pracujete s chemikáliemi či jinými látkami, které by mohly zasáhnout oči, je na místě přidat do obsahu také oční sprchy. A další příklady už jistě vymyslíte sami.

Pamatujte především, že lékárnička do dílny není zbytečnou investicí. Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máte, tak se nebojte do něj vložit trochu peněz. Samozřejmě vám nepřejeme, aby se vám přihodilo něco špatného, jenže člověk nikdy neví.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář