Tipy, rady, návody

Husqvarna je zárukou kvality! Zahradní pomocníci této značky vám budou sloužit i několik dekád!

Jaro je tu! A s ním i spousta zahradních prací. Naštěstí existuje řada zahradních pomocníků, kteří nám s nimi pomohou.

Jaké činnosti byste hned jak opadne sníh a pominou mrazíky neměli opomenout? Před vámi je jarní ořez ovocných stromů, odzimování trvalek i první výsevy. Ještě před nim byste však na ně měli připravit půdu. Pořádně ji prokypřit, a to buď rýčem, nebo praktickým kultivátorem. Ve skleníku můžete vysít salát, špenát i ředkvičky. Na venkovním záhonu jarní cibulky, petržel, mrkev, česnek a cibuli.

Řez stromů, růží i keřů

Jaro je také ideálním obdobím pro řez ovocných stromů, jádrovin, višní a třešní, ale i meruněk a broskví. Nově zasazeným stromkům pak zaštípněte pupeny. Nezapomeňte na hluboký řez růží a keřů, který se provádí zhruba třicet až čtyřicet cm od země. A mějte na paměti, že řez je třeba náležitě ošetřit, aby nedošlo k jeho napadení plísní či jinými chorobami.

Věnujte se stálezeleným stromům a trávníku

Pozornost začněte věnovat i stálezeleným stromům a keřům. Odstraňte z nich naváté listí a zahajte její pravidelnou zálivku. V polovině dubna můžete také začít s výsadbou raných brambor. K tomu vyčistit jezírko, skalku a začít s dělením trvalek. Koncem dubna péči bude vyžadovat váš trávník. Ten nejdříve provzdušněte (k tomu určenými hráběmi či vertikutátorem), vyhrabejte z něj listí a dle potřeby a počasí i poprvé posečte.

Zahradní technika? Jedině Husqvarna!

Není toho zrovna málo, že? Zahradníkům, jak profesionálům, tak laikům zkrátka začíná sezóna. Práce na zahradě bývá namáhavá. Naštěstí ale existuje spousta pomocníků, které vám ji usnadní, ať již se jedná o již zmíněné kultivátory, ale i vertikutátory, křovinořezy, pily a robotické sekačky. Co se značek týče, zárukou kvality jednoznačně je Husqvarna, v jejímž portfoliu najdete zahradní techniku, která vás jen tak nenechá ve štychu. A to až několik dekád. A pozor, na e-shopu kropacek.cz jsou v těchto dnech produkty této renomované značky k mání za akční ceny. Tak neváhejte, zahrada totiž volá a přeci nebudete všechny práce dělat ručně!

O autorovi

angelo

Zanechte komentář