Tipy, rady, návody

I plastová okna vyžadují údržbu

Podzim již klepe na dveře a počasí rovněž ani zdaleka není to, co bývalo. Zatímco ještě nedávno jsme se mohli venku nahřívat paprsky sluníčka, nyní už pomalu vytahujeme teplejší bundy a zahajujeme topnou sezonu. Mnoho lidí právě v tento čas uvažuje o výměně oken a co si budeme nalhávat – čas je to více než hraniční! Plastová okna jsou stále oblíbenější a možná je doma máte i vy. Drtivá většina z vás zastává názor, že jsou plastovky bezúdržbové a že v podstatě žádnou péči nevyžadují. Není to pravda. I plastová okna se před chladnou a štiplavou zimou musí dostat do kondice, a právě o tom si budeme povídat v dnešním článku. Máte-li plastová okna, pak si následující řádky nenechte ujít!

Plastová okna

Plastová okna vyžadují více, nežli občasné umytí

Patříte mezi ty, jež se drží domněnky, že jedinou péčí, kterou plastová okna potřebují, je jejich občasné umytí? Pak vás velice rádi vyvedeme z omylu, protože tomu tak skutečně není. Kromě umytí je totiž zapotřebí seřídit jejich kování a ujistit se o dostatečném stavu jejich těsnění.

Největší výhody plastových oken

Plastová okna jsou pořizována pro své nesporné výhody. Plast je materiál, který hravě odolá povětrnostním podmínkám. Další výhoda se skrývá v barevném provedení. Jistě víte, že dávno odzvonilo dobám, kdy byla k dostání jen čistě bílá plastová okna a že v současné době můžete mít plastovky hnědé i jinak zbarvené. O výhodě můžeme mluvit i tehdy, pokud budeme hovořit o jejich snadné opravitelnosti.

Kování zodpovídá za správnou funkčnost

Před zimou je důležité zkontrolovat kvalitu kování. To totiž zodpovídá za správnou funkčnost a především izolaci plastových oken. Pokud vám doma okna drhnou a jdou těžko otevírat, pak je na místě zpozornět. Nebojte se pozvat si domů servisáka, který se na stav vašich oken podívá a zaručí vám, že přežijí další tuhou zimu.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář