Tipy, rady, návody

Jak docílit toho, aby byla voda ve vašem bazénu dokonalá?

Autor angelo

Také jste si pořídili bazén s vidinou toho, že se v něm budete po celé léto koupat, a užívat si vodních radovánek? Možná jste byli později zklamáni z toho, že se vám nepodařilo udržet vodu takovou, jakou jste si přáli. Letošní rok však chybu udělat nemusíte, jelikož budete na léto dokonale připraveni.

Chemie je naprostý základ

Ačkoliv mnoho lidí mluví v souvislosti s čistotou vody pouze o chlóru jako takovém, je nutné zohlednit i pH, tedy kyselost vody. I ta musí mít jasně dané hodnoty, a tak kromě šokových chlorových přípravků je nutné používat i ty, kteří pH zvedají, nebo naopak snižují. A abychom byli konkrétní, tak hodnota chloru by se měla držet na limitech mezi 0,3 až 0,5 mg, a to na jeden litr bazénové vody. Tuto hodnotu je tak nutné alespoň jednou týdně přeměřovat. Stejně tak je vhodné měřit i dané pH, která by mělo být v rozmezí hodnot 7,0 až 7,4.

Pravidelný provoz filtrace k čistotě výrazně přispívá

Nejsou to však pouze mikroorganismy, které mají na kvalitu vody vliv. Jsou to i pevné částice, a to těch nejdrobnějších velikostí. A takové je třeba z vody také pravidelně odstraňovat, a to pravidelnou filtrací. Nelze říci konkrétně, jak dlouho mít filtraci pouštěnou, jelikož výkony jednotlivých čerpadel jsou různé. Ideální doba je tedy taková, aby se stihla každý den přefiltrovat veškerá voda v bazénu. A jedině tak splní zařízení svůj účel. Dnešní trh navíc nabízí dvě hlavní možnosti, a to méně účinnou, ale zato výrazně levnou kartušovou filtraci, nebo naopak dražší modely, a to v podobě velmi účinných pískových filtrací.

A čím vodu zachránit na poslední chvíli?

A jestliže se i přes veškeré úsilí voda začíná zelenat, nezoufejte. Možná překvapivě, ale do bazénu stačí nalít 1 – 2 lahve běžného Sava. Množství závisí na velikosti bazénu. Po nalití stačí zapnout filtraci, a voda bude jako zázrakem opět čistá, a přitom zcela nezávadná.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář