Komerční články

Jaké markýzy si vybrat

Autor angelo

Koupě markýzy pro vaše posezení může být jakousi nepsanou povinností. Jestliže nemáte prostor pro posezení zakrytý střechou, pak je markýza ideální řešením. Je schopna zamezit jednak slunečním paprskům a jednak také dešti. Na rozdíl od slunečníků nehrozí ani to, že by mohla být odfouknuta větrem anebo nějak jinak poničena. Pokud se již blíží skutečně velký vítr, nebude nejmenší problém markýzy srolovat dle potřeby. Současný výběr markýz je skutečně pestrý a lze si vybrat opravdu krásné markýzy, které váš venkovní prostor u domu maximálně oživí. Soustřeďme se ovšem na jednotlivé typy markýz, jež jsou dnes k dispozici.

Výsuvné markýzy

Markýzy tohoto typu představují jakousi klasiku v tomto sortimentu a jejich základní výhodou je fakt, že je lze instalovat jak na stěnu, tak i na strop. K napínání látky dochází na základě toho, že předpružená ramena markýz tlačí na samotný přední profil. Výsuvné markýzy disponují pevnými a stabilními rameny. Díky tomu již není zapotřebí dalšího média, které by bylo schopno celý systém podpírat. Vysouvání této markýzy je maximálně bezpečné a lze jej realizovat jak klikou, tak i motorem. Obě dvě možnosti jsou poměrně jednoduché a pohodlné.

Kazetové markýzy

Tyto markýzy jsou opatřeny kazetou. Z kvalitativního a mechanického hlediska se jedná o markýzy fungující na podobném principu, jako je tomu u výsuvných. Jediný rozdíl mezi venkovní výsuvnou a venkovní kazetovou markýzou spočívá právě v existenci kazety. Do ní se zasunutá markýza kompletně schová. Je tak maximálně ochráněna před sluncem, větrem a deštěm. Tyto typy markýz jsou ideální z hlediska dlouhodobé výdrže. K dispozici jsou skutečně hezké kazetové markýzy, které ve staženém stavu ani mnohdy není možné identifikovat. Jak samotné kazety, tak i látku je možné volit v pestré škále různých variací. Není problém vybrat opravdu hezké látky, jež mohou dokonale zpestřit vaše venkovní posezení.

Terasové zastínění

Zajímavou volbou zastínění je terasové zastínění. To umí dokonale ochránit před sluncem a celou řadou různých nepříznivých vlivů počasí. Pořídit si toto terasové zastřešení lze jak pro domácnosti, tak klidně i pro větší prostory veřejného typu. V zataženém stavu je kvalitní terasové zastřešení opatřeno schránkou, jež jej ochraňuje před okolními vlivy. Díky tomuto typu zastřešení dojde ke skutečně kvalitní ochraně před vlivy okolí.

Možnosti svislých clon

Jestliže nebudete chtít markýzy v pravé slova smyslu, pak není nejmenší problém volit i svislé clony. Ty dokážou perfektně zaclonit prosklené fasády anebo jiné prostory, které je třeba ochránit před sluncem. Ideální je tímto způsobe řešit zastínění prosklených fasád. Svislé clony pomáhají i ve zvyšování úspory za energii. Svislé clony je nezbytné chránit před silnějším větrem.

Kde nakupovat markýzy

Nákup stínící techniky byste určitě neměli podcenit a ideální je volit web unoal.cz. Ten nabízí vynikající možnosti zastínění na míru. Společnost Unoal s.r.o. má dlouholeté zkušenosti s řešením stínící techniky. Není pro ni problém navrhnout zastínění přímo na míru vašeho domu. V nabídce společnosti jsou nejen samotné markýzy ve všech typových provedeních, ale i další sortiment. Jedná se především žaluzie, markýzy a samozřejmě i interiérové stínění. Pokud ale potřebujete realizovat vjezdové brány anebo vrata, můžete se na Unoal klidně spolehnout. To samé platí i pro velmi pestrá sortiment oken a dveří. V nabídce této společnosti je mimo jiné i záruční a pozáruční servis veškerého nabízeného sortimentu. Spolehnout se můžete i na fundované informace o všech typech stínící techniky včetně vysvětlení jejího fungování.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář