Komerční články

Moderní možnosti řešení rolet na okna

Autor angelo

Stínící technika je nedílnou součástí každého domu. Její řešení může být značně různorodé a není problém zvolit stínění přesně podle vašich představ. V dobách minulých bylo možné pouze jediné stínění oken formou interiérových rolet. Jejich vzhled byl nehezký a často spíše hyzdily prostor oken než cokoli jiného. Dnes je možné řešit zastínění jak z vnitřní strany, tak především z vnější. Právě venkovní zastínění je nejmodernější a nejvýhodnější. Nabízí spousty různých možností. Podívejme se tedy na tento typ zastínění podrobněji a ukažme si jeho základní charakteristiky.

Venkovní nadokenní rolety do vestavných schránek

Absolutně nejmodernější variantou řešení venkovního zastínění jsou venkovní nadokenní rolety, které jsou stahovány do vestavných schránek. Tyto rolety je možné realizovat pouze u novostaveb anebo u komplexněji řešených rekonstrukcí. Pro již hotové stavby vhodné nejsou. Montáž takovýchto rolet se skládá ze tří částí. Než se ale tomuto postupu budeme podrobněji věnovat, je třeba vybrat tu správnou schránku pro roletu. Výbornou volbou je řešení zastínění roletovým překladem Heluz. Pokud překlad zakoupíte, je zapotřebí jej do samotné stavby zakomponovat. Překlady se usazují v průběhu realizace hrubé stavby. Další fáze řešení tohoto typu zastínění je osazení pouzdra pro vodící lištu rolety. To by mělo přijít ještě předtím, než jsou usazena okna na své místo. Osazení zbylých částí rolety se řeší až v momentu, kdy jsou na pořadu dokončovací práce včetně nahození fasády. Venkovní nadokenní rolety jsou ideální zejména z hlediska svého designového provedení. Zasouvání rolet do vestavného pouzdra vypadá moc hezky a celý exteriér dostane díky tomuto řešení zcela odlišný rozměr.

Venkovní rolety pro dodatečnou montáž

Pokud již máte okna na vašem domě osazena anebo se jedná o starší domek, pak je ideální volit venkovní rolety pro dodatečnou montáž. Tyto venkovní rolety nabízejí spousty skvělých výhod. Jediným rozdílem mezi nimi a předchozím zmiňovaným modelem je jen fakt, že se rolují do pouzdra, které je pevně uchyceno na fasádě domu.

Pouzdra pro venkovní rolety ale vypadají moc hezky a zvolit je můžete i ve stejné barvě, v jaké máte vyvedenou fasádu. Hlavních výhodou venkovních okenních rolet je především to, že dokážou efektivně zastínit interiér kdykoli, když je to zrovna zapotřebí. Mechanismus stažení rolet není nijak složitý a lze jej řešit pomocí klasického klikového systému anebo za pomoci elektromotoru. Druhý jmenovaný systém je maximálně pohodlný. Ovládat jej lze jak za pomocí vypínače na zdi, tak i prostřednictvím dálkového ovládání.

Vynikající je u venkovních rolet jejich schopnost šetřit energii. Vytápění domu v zimním období bude s využitím venkovních rolet mnohem efektivnější. Venkovní rolety jsou totiž prokazatelně schopny zamezit unikání tepla. Výborné jsou venkovní rolety i v letním období, jelikož naopak nepouští přespřílišné množství tepla směrem do interiéru. Nebudete tak potřebovat klimatizaci, která je jinak poměrně hodně nákladná. Venkovní rolety dokážou také ochránit před zloději a nevyžádanými návštěvami. Do domu opatřeného těmito roletami se dostává mnohem hůře, než je tomu u nezabezpečených domů. Venkovní rolety v neposlední řadě dokážou zamezit hluku, který jde zvenčí. Údržba venkovních rolet je absolutně nenáročná. Stačí je pouze čas od času postříkat proudem vody. Nečistoty, jež se na venkovních roletách zachytily, tak jednoduše pustí. Venkovní rolety lze vybírat v různých barevných variantách. Není nutné volit pouze klasické stříbrné hliníkové venkovní rolety.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář