Tipy, rady, návody

Jak odstranit zelenou vodu z bazénu

Léto už je oficiálně za dveřmi. To znamená, že spolu s ním přichází i koupací sezona. Máte-li k dispozici zahradu, jistě v ní má v letních dnech i své nezastupitelné místo bazén. Je to velká paráda, když přijdete z práce a můžete alespoň na chvíli vydechnout a osvěžit se právě v bazénu. Abyste si však tyto chvíle co nejvíce užili, je zapotřebí i pravidelná péče. Největším strašákem je zelená voda – víte, jak se jí zaručeně zbavit?

unspecified9

Nejdůležitější je prevence

Vůbec nejlepší je, pokud k zezelenání vody v bazénu vůbec nedojde. Pokud celou věc nepodceníte a budete pravidelně do vody přidávat chemické preparáty, je velice pravděpodobné, že si ušetříte spoustu starostí.

Správné přípravky a filtrace

V případech, kdy již máte v bazénu zelenou vodu, nemusíte nikterak zoufat. Řešení není zpravidla nikterak složité. Rozhodně je zapotřebí mít bazén s filtrací, ideálně pískovou. Je třeba volit v závislosti na velikosti bazénu konkrétní typ.

Do bazénu je nutné co nejdříve přidat určité chemické přípravky. Nejprve je důležité zkontrolovat pH vody a v případě potřeby ji upravit – jedině tak bude chemie správně fungovat.

Následně je dobré využít tzv. šokovou desinfekci – jde o speciální roztok chloru spolu s dalšími látkami, který začne ihned působit. Řasy a další mikroflora, která je v bazénu nežádoucí, velmi rychle uhyne – v závislosti na typu přípravku a povaze znečištění buď klesne ke dnu, kde je zapotřebí posbírat speciálním bazénovým vysavačem, nebo vyplave na povrch vodní hladiny a následně se zachytí do skimmeru.

Nezapomínejte na mechanické čištění

Zapomínat byste neměli ani na mechanické čištění – připravte si tedy síťku a pravidelně vybírejte nečistoty na hladině – například uhynulý hmyz. Vyplatí se rovněž bazén zakrývat speciální krycí plachtou – pozor však, aby se pod ní voda nepřehřívala – čím je teplejší, tím je náchylnější k tvorbě řas a zelenání!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář