Zahrada

Jak pěstovat anturie

Autor angelo

Noblesní společnost, krásné šaty a luxus. Přesně to možná mnohým vyvstane, když vidí krásné anturie. V dobách dřívějších se jednalo o skutečně luxusní rostlinu, která byla jednak těžko k sehnání a jednak byla také hodně drahá. I proto se ve vazbách až tolik často jako dnes nevyskytovala. V současnosti ale již není problém pěstovat anturie doma, a tak si ji určitě můžete bez potíží zasadit i vy. Předtím si ale přečtěte, co je pro její pěstování optimální.

Anturie potřebují hodně světla a tepla

Pěstování anturie si vyžaduje poměrně hodně světla, které by ale mělo být nepřímé. Ideální je silně rozptýlené světlo anebo pohostinný prostor. Přímé slunce může anturii doslova spálit. Důležitá je pro pěstování anturií také dostatečná teplota. Pohybovat by se měla zhruba okolo 21 stupňů Celsia. V zimním období by měla být teplota pro pěstování anturie nastavena na 16 stupňů. Pokud ji dodržíte, setkáte se s tím, že vám rostlina nádherně vykvete.

Zálivka a vlhkost

Pokud chcete být v pěstování anturií skutečně úspěšní, pak byste měli dbát na dostatečnou vlhkost zeminy. Pozor ale na přemokření, které by rostlina nemusela snést. Určitě volte k zalévání odstátou vodu. Čerstvá a hlavně tvrdá voda může způsobit anturiím nenávratné poškození. Zapomenout bychom neměli ani na vzdušnou vlhkost, jež by se měla pohybovat mezi 60 až 80 %. Jednou týdně je zapotřebí anturii rosit. Čiňte tak ale opatrně, aby nedošlo k zarosení květů, jež vede k vytvoření skvrn.

Hnojení a přesazování anturie

Anturii je vhodné také hnojit, a to od března zhruba do října. Každých 14 dní je ideální přihnojit rostlinku tekutým typem hnojiva. Používejte hnojiva, jež jsou určena na vřesovité rostliny. Použít lze ale i hnojivo na begónie anebo na orchideje. K přesazování anturie by mělo docházet jednou za období dvou let, a to zhruba od měsíce března do raného podzimu, tedy do srpna.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář