Bydlení Komerční články Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody Zahrada Zajímavé

Zastínění teras a balkonů

Autor angelo

Slunce na terase či balkoně zejména uprostřed léta přestává být mnohdy příjemným zážitkem, zejména pokud pálí silně a horka trvají delší dobu. Pobyt na terase či balkoně se dá ale zpříjemnit i během letních či dokonce tropických dní, stačí si pořídit správné zastínění.

Nejjednodušší je samozřejmě koupit si obyčejný slunečník, ale zejména v případě balkonu se připravíte o prostor a zastínění nebude nikdy optimální. Budete v průběhu dne slunečník natáčet a stěhovat, zakopávat o něj, v případě malého balkonu je možné, že se vám ani slunečník do prostoru nevejde, v případě velké terasy naopak zase nezastíníte vše potřebné. Výborným řešením tak jsou např.látkové markýzy. Ty můžete opatřit motorkem a  dálkovým  ovládáním a zastínit si prostor v rozsahu dle potřeby případně i z pohodlí křesla. Látky jsou pak prodávány v různých úpravách, tudíž neblednou, nepropouští vodu a ani UV. Zastínění zejména teras pak lze vyhotovit i pevné, z přírodních materiálů či aktuálně nejmodernější verzi z hliníkových lamel, kdy lamely lze natáčet a prostor tak větrat. Veškeré tyto varianty zastínění pak pořídíte v mnoha velikostech, barvách a lze je pořídit i na míru, což je samozřejmě nejideálnější řešení.

Pokud hledáte dodavatele, případně pátráte po firmě, která zastínění nejen dodá, ale i instaluje, případně poradí s výběrem, zkuste navštívit Firemniprofil.cz. Naleznete na něm katalog dodavatelů rozčleněných dle oboru, s hodnocením, kontakty a taktéž mnohdy s fotodokumentací, ze které si můžete udělat jasnou představu o tom, jaký je výsledek činnosti dané firmy. Z hodnocení seznáte, jak byli zákazníci s pracemi a dodávkami spokojeni, a pokud využijete služeb firmy z Firemního profilu, můžete přidat i hodnocení své pro další potenciální zájemce. Pokud naleznete dodavatele, který vás osloví, stačí kliknout na kontakty a můžete zaslat e-mail či zavolat prakticky obratem.

O autorovi

angelo