Zahrada

Jak pěstovat orchideje

Autor angelo

Pěstování orchidejí se v našich podmínkách v poslední době hodně rozmohlo. Není se ani čemu divit, jelikož tyto krásné květiny umí ozdobit jakýkoli interiér. Pěstování orchidejí není nijak náročné. Stačí pouze znát několik důležitých faktů, které se ho týkají, a můžete si pořídit vlastní rostlinu domů. Ideální je ji koupit přímo v nějakém zahradnictví a pak se jenom věnovat jejímu dlouhodobému šlechtění. Soustřeďme se tedy na pěstování orchidejí, a to jak v interiéru, tak i v exteriérových podmínkách.

Výběr vhodné odrůdy

Když už se rozhodnete pro pěstování orchidejí doma, určitě byste měli koupit takový druh, který vám doma vydrží. V našich podmínkách se ale prodává fakticky jenom orchidej Phalaneopsis, která je poměrně rezistentní vůči nedůslednostem při jejím pěstování. Při koupi si rostlinku pečlivě vybalte a pak ji můžete dát na určené místo. To je ale taktéž nutné volit obezřetně dle několika kritérií.

Optimální prostředí pro orchideje

Výběr vhodného prostředí hraje u pěstování orchidejí vcelku důležitou roli. Z hlediska výběru půdy byste měli volit půdu hodně bohatou na živiny. V případě potřeby není problém rostlinku přihnojit, a to klidně i kravskou mrvou. Jinak ale můžete koupit přímo hnojivo určené pro pěstování orchidejí. Pokud již máte orchidej v květináči, stojí zato ji dát na místo, které má dostatečné množství světla. Pozor ale na přílišné sluneční světlo, které by mohlo orchidej doslova zničit.

Zalévat, ale nepřemokřit!

Orchideje podobně jako i mnohé další okrasné i užitkové rostliny potřebují dostatečné množství přísunu vlhkosti. Ideální je rostlinu občas orosit a zalévat v pravidelných intervalech. Pozor si ale dejte na to, aby vám vaše orchidej doslova neplavala ve vodě. Stane-li se tak, může dojít k uhnití kořínků a následnému odumření celé rostliny.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář